Mūsdienās sociālo tīklu iespējas ir plašas. Itin viegli iespējams aizmirst, cik nozīmīga ir datu aizsardzība un ģimenes/bērnu drošība. Ziemassvētki ir ne tikai gaiši, skaisti ģimenes svētki, bet arī krāpnieku laiks.

Popularitāti guvusi kāda iniciatīva, kas tiek dēvēta par “Ziemassvētku zibakciju”. Šāda zibakcija jau Latvijā bija izplatīta 2016. gadā un nu jau atkārtoti šogad tiek publicēta sociālajos tīklos. Starptautiskās kampaņas mērķis ir it kā apdāvināt bērnus, taču dalība tajā paredz masveidā dalīties ar bērnu dzīvesvietas adresēm. Vecākiem noteikti jāsaprot, ka datu aizsardzība un datu apstrādes noteikumi netiek ievēroti.

“Ziemassvētku zibakcija” ir piramīdas sistēma, kas apdraud bērnu drošību. Ideja ir pavisam vienkārša – saņem vēstuli no kāda cilvēka par šo akciju, piekrīti tai un piesaisti citus cilvēkus, kuriem arī ir jāpiekrīt. Kad esi piekritis zibakcijai, tad Tev ir jānosūta viena dāvana tā cilvēka bērnam, kura adresi Tev iedod. Savukārt, kad Tu aicini citus piedalīties, Tev jādod tā cilvēka bērna adrese, kurš Tevi uzaicināja piedalīties. Proti, sanāk, ka, piedaloties zibakcijā, Tu nosūti vienu dāvanu, bet tā kā Tu esi uzaicinājis septiņus citus, tad tavs bērns saņemšot septiņas dāvanas. Papildus tam, tā ir plaša mēroga apmainīšanos ar savu bērnu datiem – vārdu, adresi un vecumu bērnu. Kur paliek datu aizsardzība? Piedaloties zibakcijā, nevarat zināt, kādiem mērķiem bērna adresi un viņa personas datus izmantos nezināms svešinieks. Šādu sistēmu sauc par piramīdu, bet šajā gadījumā uz spēles ir bērnu drošība.

Bērnu drošība un to datu aizsardzība ir būtiskākais katrā ģimenē. Rūpīgi izvērtēsim dalību apšaubāmās akcijās, kas prasa atklāt personas datus!

“Mācību centrā Liepa” ir viens no nedaudzajiem mācību centriem, kurš piedāvā datu aizsardzības speciālista apmācības. Kursa ietvaros tiek apskatīti teorētiskie jautājumi un praktiskie piemēri. Kursa ietvaros tiek pastiprināti akcentēti jautājumi, kuri skar drošu interneta lietošanu. Par kursa apgūšanu tiks izsniegts sertifikāts, kas šobrīd kalpo kā pierādījums zināšanām datu aizsardzībā. Pēc apmācībām, kursants var veikt visas personas datu aizsardzības speciālista funkcijas. Tuvākie kursi – no 03. decembra (Daugavpilī) un no 06. decembra Braslas ielā 24C, Rīgā. Jautājumu gadījumā, lai saņemtu sīkāku informāciju par pakalpojumiem, tā izmaksām, lūdzu zvaniet +371 20225542, vai rakstiet iveta@mcliepa.lv, mēs centīsimies sniegt Jums izsmeļošu informāciju par interesējošiem jautājumiem un kopīgi atradīsim Jums labāko risinājumu.

SPECIĀLISTU VIEDOKĻI

CITI RAKSTI