No 2018. gada 25. maija visā Eiropas Savienībā sāka ievērot Vispārīgās datu aizsardzības regulas prasības. Joprojām ir vērojams izpratnes trūkums un nav skaidrs, ko īsti nozīmē datu aizsardzība. Lielākoties datu aizsardzība uzņēmēju/iedzīvotāju vidū ir grūti izprotama, rada daudz problēmsituāciju.

Latvijā personu apliecinošs dokuments ir eID karte un pase. eID karte ir personu apliecinošs dokuments, ko vari izmantot gan identitātes apliecināšanai klātienē, gan arī e-identitātes apliecināšanai un dokumentu parakstīšanai virtuālajā vidē.

eID karte no 2023. gada 1. janvāra būs obligāts personu apliecinošs dokuments visiem Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem, kas sasnieguši 15 gadu vecumu. Līdz šim varēja izvēlēties izmantot eID karti vai pasi, vai arī abus dokumentus – gan eID karti, gan pasi.

Tiem iedzīvotājiem, kuriem eID kartes derīguma termiņš līdz 2023. gadam vēl nebūs beidzies, to nevajadzēs mainīt pret jaunu, bet, kuriem pārejas periodā būs pienācis laiks nomainīt pasi, jaunu to izsniegs jau kopā eID karti.

“Mācību centrā Liepa” ir viens no nedaudzajiem mācību centriem, kurš piedāvā datu aizsardzības speciālista apmācības. Kursa ietvaros tiek apskatīti teorētiskie jautājumi un praktiskie piemēri. Par kursa apgūšanu tiks izsniegts sertifikāts, kas šobrīd kalpo kā pierādījums zināšanām datu aizsardzībā. Pēc apmācībām, kursants var veikt v8isas personas datu aizsardzības speciālista funkcijas. Tuvākie kursi 10. jūnijā (sākums), Braslas ielā 24C, Rīgā. Jautājumu gadījumā, lai saņemtu sīkāku informāciju par pakalpojumiem, tā izmaksām, lūdzu zvaniet +371 29263834, vai rakstiet iveta@mcliepa.lv Mēs centīsimies sniegt Jums izsmeļošu informāciju par interesējošiem jautājumiem. Kopīgi atradīsim Jums labāko risinājumu!

SPECIĀLISTU VIEDOKĻI

CITI RAKSTI