Datu aizsardzība un privātās dzīves neaizskaramība ir nozīmīgas pamattiesības. 2018. gada 25. maijā stājās spēkā digitālajam laikmetam pielāgotie ES datu aizsardzības noteikumi, kas nostiprina iedzīvotāju tiesības un vienkāršo noteikumus uzņēmumiem. Mūsdienās strauji attīstās digitālās tehnoloģijas un datu aizsardzība kļūst par vienu no būtiskākajiem izaicinājumiem.

“Huawei” zīmola tālruņi ir vieni no populārākajiem Latvijas mobilo sakaru lietotāju vidū. Izskanējušas ziņas par Ķīnas kompānijas it kā pastāvošām saiknēm ar izlūkdienestiem un radušās bažas, ka “Huawei” jaunākās 5G paaudzes tīkla ierīces izmantos spiegošanai.

 “Google” ir apturējis operētājsistēmas “Android” licenci “Huawei”. ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija “Huawei” iekļāvusi “melnajā sarakstā”, vēsta “Independent”, pamatojoties ar draudiem nacionālajai drošībai. Turpmāk “Huawei” ierīcēm nebūs pieejami programmatūras un drošības atjauninājumi. Izskanēja informācija, ka “Google” un citi ASV uzņēmumi pārtrauc sadarbību ar “Huawei” pēc tam, kad ASV valdība noteica jaunus ierobežojumus šai Ķīnas kompānijai.

Pasaulē lieli uzņēmumi jau ir saņēmuši sodu par personas datu aizsardzības noteikumu pārkāpumiem. Personas datu aizsardzība un drošība internetā ir svarīgi jautājumi, kuriem ir nepieciešams pievērst īpašu uzmanību, lai nenotiktu ļaunprātīga datu apstrāde.

“Mācību centrā Liepa” ir viens no nedaudzajiem mācību centriem, kurš piedāvā datu aizsardzības speciālista apmācības. Kursa ietvaros tiek apskatīti teorētiskie jautājumi un praktiskie piemēri. Par kursa apgūšanu tiks izsniegts sertifikāts, kas šobrīd kalpo kā pierādījums zināšanām datu aizsardzībā. Pēc apmācībām, kursants var veikt v8isas personas datu aizsardzības speciālista funkcijas. Tuvākie kursi 10. jūnijā (sākums), Braslas ielā 24C, Rīgā. Jautājumu gadījumā, lai saņemtu sīkāku informāciju par pakalpojumiem, tā izmaksām, lūdzu zvaniet +371 29263834, vai rakstiet iveta@mcliepa.lv Mēs centīsimies sniegt Jums izsmeļošu informāciju par interesējošiem jautājumiem. Kopīgi atradīsim Jums labāko risinājumu!

SPECIĀLISTU VIEDOKĻI

CITI RAKSTI