Personas datu aizsardzība un privātās dzīves neaizskaramība ir nozīmīgas pamattiesības. 2018. gada 25. maijā stājās spēkā digitālajam laikmetam pielāgotie ES datu aizsardzības noteikumi, kas nostiprina iedzīvotāju tiesības un vienkāršo noteikumus uzņēmumiem.

Sociālajam tīklam “Facebook” ASV draud sods vairāku miljardu dolāru apmērā. ASV Federālā tirdzniecības komisija un sociālā tīkla vadība pašlaik saskaņo sodu, kādu “Facebook” būs jāmaksā par lietotāju datu nodošanu trešajām personām, raksta “The Washington Post”. Nav zināma konkrēta summa, taču tas varētu būt lielākais sods kompānijas pastāvēšanas vēsturē.

Tika atklāts, ka 2016. gadā britu privātuzņēmums “Cambridge Analytica” no “Facebook” saņēma vairāk nekā 87 miljonus lietotāju datu, kuri, iespējams, nonāca arī ASV prezidenta Donalda Trampa priekšvēlēšanu kampaņas štāba rīcībā.

Sociālā tīkla “Facebook” dibinātājs Marks Zakerbergs gan ASV Kongresā, gan Eiropas Parlamentā atzina kļūdu un atvainojās par datu nodošanu trešajām personām, taču šis nav pirmais gadījums, kad “Facebook” saņem sodu, kad netiek ievērota personas datu aizsardzība un tiek nopludināti dati. Pagājušā gada oktobrī Lielbritānijas Informācijas komisāra pārvalde piesprieda sodu 500 tūkstošu mārciņu apmērā, atzīstot, ka tika pārkāpta personas datu aizsardzība, kad sociālais tīkls no 2007. – 2014. gadam mobilo lietotņu izstrādātājiem nodeva informāciju par lietotājiem un viņu datiem.

Datu valsts inspekcija informē, ka Francijas datu aizsardzības uzraudzības iestāde CNIL (Commission Nationale de l’Informatique et des Libertés) 2019. gada 21. janvārī par neatbilstību Vispārīgās datu aizsardzības regulas prasībām sodīja uzņēmumu GOOGLE LLC, piemērojot naudas sodu 50 miljonu eiro apmērā par personas datu apstrādes pārredzamības principa nenodrošināšanu un neatbilstošu datu subjekta piekrišanu attiecībā uz personalizētu komerciālu paziņojumu saņemšanu.

“Mācību centrā Liepa” ir viens no nedaudzajiem mācību centriem, kurš piedāvā datu aizsardzības speciālista apmācības. Kursa ietvaros tiek apskatīti teorētiskie jautājumi un praktiskie piemēri. Kursa ietvaros tiek pastiprināti akcentēti jautājumi, kuri skar drošu interneta lietošanu. Par kursa apgūšanu tiks izsniegts sertifikāts, kas šobrīd kalpo kā pierādījums zināšanām datu aizsardzībā. Pēc apmācībām, kursants var veikt visas personas datu aizsardzības speciālista funkcijas. Tuvākie kursi no 08. aprīļa Braslas ielā 24C, Rīgā. Jautājumu gadījumā, lai saņemtu sīkāku informāciju par pakalpojumiem, tā izmaksām, lūdzu zvaniet +37120225542, vai rakstiet iveta@mcliepa.lv, mēs centīsimies sniegt Jums izsmeļošu informāciju par interesējošiem jautājumiem un kopīgi atradīsim Jums labāko risinājumu.

SPECIĀLISTU VIEDOKĻI

CITI RAKSTI