Datu valsts inspekcija informē, ka Francijas datu aizsardzības uzraudzības iestāde CNIL (Commission Nationale de l’Informatique et des Libertés) 2019. gada 21. janvārī par neatbilstību Vispārīgās datu aizsardzības regulas prasībām sodīja uzņēmumu GOOGLE LLC, piemērojot naudas sodu 50 miljonu eiro apmērā par personas datu apstrādes pārredzamības principa nenodrošināšanu un neatbilstošu datu subjekta piekrišanu attiecībā uz personalizētu komerciālu paziņojumu saņemšanu.

2018. gada 25. maijā CNIL saņēma sūdzības no divām asociācijām – “None Of Your Business”(“NOYB”) un “La Quadrature du Net” (“LQDN”) norādot, ka GOOGLE LLC nav juridiska pamata uzņēmuma lietotāju personas datu apstrādei, it īpaši personalizētu komerciālu paziņojumu sūtīšanai.

CNIL konstatēja divu veidu pārkāpumus Vispārīgās datu aizsardzības regulas sakarā:

  • nepietiekama personas datu apstrādes pārredzamības principa nodrošināšana un informācijas trūkums;
  • nepastāv tiesiskais pamats personalizētu komerciālo paziņojumu sūtīšanai.

Naudas sods piemērots, balstoties uz pārkāpuma smagumu attiecībā pret Vispārīgās datu aizsardzības regulā noteiktajiem principiem – pārredzamība, atbilstošas informācijas sniegšana un datu subjekta piekrišana.

“Mācību centrā Liepa” ir viens no nedaudzajiem mācību centriem, kurš piedāvā datu aizsardzības speciālista apmācības. Kursa ietvaros tiek apskatīti teorētiskie jautājumi un praktiskie piemēri. Kursa ietvaros tiek pastiprināti akcentēti jautājumi, kuri skar drošu interneta lietošanu. Par kursa apgūšanu tiks izsniegts sertifikāts, kas šobrīd kalpo kā pierādījums zināšanām datu aizsardzībā. Pēc apmācībām, kursants var veikt visas personas datu aizsardzības speciālista funkcijas. Tuvākie kursi – no 18. februāra Braslas ielā 24C, Rīgā. Jautājumu gadījumā, lai saņemtu sīkāku informāciju par pakalpojumiem, tā izmaksām, lūdzu zvaniet +37120225542, vai rakstiet iveta@mcliepa.lv, mēs centīsimies sniegt Jums izsmeļošu informāciju par interesējošiem jautājumiem un kopīgi atradīsim Jums labāko risinājumu.

SPECIĀLISTU VIEDOKĻI

CITI RAKSTI