No 2018. gada 25. maija visā Eiropas Savienībā sāka ievērot Vispārīgās datu aizsardzības regulas prasības. Personas datu aizsardzība, tas ir jautājums kurš kļuvis ļoti aktuāls. Mūsdienās strauji attīstās digitālās tehnoloģijas un personas datu aizsardzība kļūst par vienu no būtiskākajiem izaicinājumiem. Kā nodrošināt, lai personas datu aizsardzība tiktu ievērota un mūsu dati būtu drošībā?

Banku klientus, kuri lieto mobilo lietotni “Smart-ID”, nesen satrauca ziņa par krāpnieciskiem gadījumiem. Krāpnieki Baltijas valstīs ar pikšķerēšanas paņēmienu mēģinājuši piemānīt interneta banku “Smart-ID” piekļuves rīka lietotājus. Kā norāda “CERT.LV” eksperts Gints Mālkalnietis, banku klientu apmeklējumam tika radīta tīmekļvietne, kura izmanto “Smart-ID” saikni ar banku, pat nepiekļūstot šīs lietotnes kodiem. No bankas puses izskatās, ka klients pieslēdzas savam kontam, izmantojot savu PIN kodu un tad autorizē kādu (krāpniecisku) naudas pārskaitījumu ar savu otru PIN kodu, atbildot uz otru lietotnē redzamo kodu. “Smart-ID” saistītā shēma neizmanto hakeru trikus pret pašu lietotni, bet paļaujas uz cilvēku lētticību un neuzmanību. Lai gan krāpnieku izsūtītās it kā banku e-pasta vēstules izskatās ļoti ticamas, tajās norādītā it kā bankas interneta adrese var nedaudz atšķirties no īstās bankas adreses, un tikai vērīgs lietotājs to ievērotu. Piemānītam klientam caur viltus bankas lapu ir piedāvāts piedalīties kādā testā vai simulācijā, kurā it kā jāveic pārskaitījumi, apgalvojot, ka nekas nenotikšot un klienta nauda ir drošībā.

Tiek uzskatīts, ka “Smart-ID” salīdzinājumā ar kodu karti ir daudz drošāks un tādējādi vajadzētu samazināt krāpšanas gadījumu skaitu. Mobilie telefoni ir mazāk pakļauti uzbrukumiem nekā ar kodu karti izmantojamie datori.

Krāpnieku interešu lokā esot bijusi arī “SEB banka”, taču pateicoties tam, ka izdevās savlaicīgi identificēt šīs kampaņas sākumu, krāpnieciski gadījumi netika veikti.

Personas datu aizsardzība ir svarīgs jautājums, kuram ir nepieciešams pievērst īpašu uzmanību, lai nenotiktu ļaunprātīga datu apstrāde. Noteikti ir jāizglīto sabiedrība. Bankas aicina sargāt savus datus un neatbildēt uz aizdomīgām e-pasta vēstulēm.

“Mācību centrā Liepa” ir viens no nedaudzajiem mācību centriem, kurš piedāvā datu aizsardzības speciālista apmācības. Kursa ietvaros tiek apskatīti teorētiskie jautājumi un praktiskie piemēri. Kursa ietvaros tiek pastiprināti akcentēti jautājumi, kuri skar drošu interneta lietošanu. Par kursa apgūšanu tiks izsniegts sertifikāts, kas šobrīd kalpo kā pierādījums zināšanām datu aizsardzībā. Pēc apmācībām, kursants var veikt visas personas datu aizsardzības speciālista funkcijas. Tuvākie kursi no 08. aprīļa Braslas ielā 24C, Rīgā. Jautājumu gadījumā, lai saņemtu sīkāku informāciju par pakalpojumiem, tā izmaksām, lūdzu zvaniet +37120225542, vai rakstiet iveta@mcliepa.lv, mēs centīsimies sniegt Jums izsmeļošu informāciju par interesējošiem jautājumiem un kopīgi atradīsim Jums labāko risinājumu.

SPECIĀLISTU VIEDOKĻI

CITI RAKSTI