2019. gada 25. maijā notiks Eiropas Parlamenta vēlēšanas. Tās būs pirmās Eiropas Parlamenta vēlēšanas pēc Vispārīgās datu aizsardzības regulas stāšanās spēkā. Datu aizsardzība ir viens no Eiropas Komisijas prioritārajiem jautājumiem vēlēšanu integritātes jomā.

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu aģitācijas periods ir sācies no 26. janvāra un turpināsies līdz 25. maijam. Šī perioda laikā, ir ieviesti stingri ierobežojumi saistībā uz priekšvēlēšanu aģitāciju, piemēram, aģitācijas materiālu izvietošanu.

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu laiks nav izņēmums, joprojām ir jāievēro datu aizsardzība. Eiropas Komisijas Eirobarometra pētījums norāda, ka 67% ES interneta lietotāju ir satraukti, ka tiešsaistē glabātie personīgie dati varētu tikt izmantoti, lai virzītu uz konkrētiem politiskiem ierakstiem/publikācijām.

Jāatceras, ja personas dati tiek apstrādāti automātiski vai daļēji automātiski, arī priekšvēlēšanu laikā ir nozīmīga datu aizsardzība un jāievēro Vispārīgās datu aizsardzības regulas prasības, piemēram, jānodrošina personu, kuru dati tiek apstrādāti (datu subjektu), tiesības, kas noteiktas Vispārīgās datu aizsardzības regulas III nodaļā.

“Mācību centrā Liepa” ir viens no nedaudzajiem mācību centriem, kurš piedāvā datu aizsardzības speciālista apmācības. Kursa ietvaros tiek apskatīti teorētiskie jautājumi un praktiskie piemēri. Par kursa apgūšanu tiks izsniegts sertifikāts, kas šobrīd kalpo kā pierādījums zināšanām datu aizsardzībā. Pēc apmācībām, kursants var veikt v8isas personas datu aizsardzības speciālista funkcijas. Tuvākie kursi 10. jūnijā (sākums), Braslas ielā 24C, Rīgā. Jautājumu gadījumā, lai saņemtu sīkāku informāciju par pakalpojumiem, tā izmaksām, lūdzu zvaniet +371 29263834, vai rakstiet iveta@mcliepa.lv Mēs centīsimies sniegt Jums izsmeļošu informāciju par interesējošiem jautājumiem. Kopīgi atradīsim Jums labāko risinājumu!

SPECIĀLISTU VIEDOKĻI

CITI RAKSTI