traktortehnikas-kursi

Pavasaris tuvojas! Zemes apstrādes darbi nu jau drīz ritēs uz pilnu jaudu. Traktortehnikas vadītāji ir pieprasīti darba tirgū un daudzās saimniecībās trūkst kvalificētu traktortehnikas vadītāju. Traktortehnikas kursi gūst aizvien lielāku popularitāti visu piedāvāto kursu vidū, īpaši TR2 kategorija. Traktortehnikas kursi ir lielisks veids, kā paaugstinātu savu konkurētspēju darba tirgū. Vēl var paspēt apgūt kādu no traktortehnikas kategorijām!

Traktortehnikas vadītāju kategorijas pēc traktortehnikas specifikācijas un to galvenā izmantojuma veida grupē šādi:

  • TR1 kategorijas tiesības ļauj vadīt traktorus, lauksaimniecības pašgājējmašīnas, komunālās mašīnas, universālās pašgājējmašīnas, ekskavatorus, iekrāvējus un speciālās pašgājējmašīnas ar pilnu masu līdz 7500 kg;
  • TR2 kategorijas tiesības ļauj vadīt jebkādus traktorus, lauksaimniecības pašgājējmašīnas, komunālās mašīnas, universālās pašgājējmašīnas, buldozerus, ekskavatorus, iekrāvējus un speciālās pašgājējmašīnas;
  • TR3 kategorijas tiesības ļauj vadīt meža mašīnas, ekskavatorus, iekrāvējus un speciālās pašgājējmašīnas;
  • TR4 kategorijas tiesības ļauj vadīt ceļu būves mašīnas, buldozerus, ekskavatorus, iekrāvējus un speciālās pašgājējmašīnas.

TR1 traktortehnikas kategoriju un traktortehnikas vadītāju tiesības var iegūt no 16 gadiem traktortehnikai ar pilnu masu līdz 7500 kg, un no 17 gadiem – pārējai traktortehnikai.

Savukārt mācību atļauju, piedalīties ceļu satiksmē un tiesības mācīties vadīt kategoriju traktortehniku tiek izsniegta, ja persona sasniegusi 14 gadu vecumu vadīt TR1 kategorijas traktortehniku, bet, ja persona sasniegusi 15 gadu vecumu, vadīt  TR1, TR2, TR3 un TR4 kategoriju traktortehniku.

Traktortehnikas vadītāja apliecību persona iegūst pēc sekmīgi veikta teorētiskā eksāmena par ceļu satiksmes noteikumiem un ceļu satiksmes drošību, teorētiskā eksāmena par traktortehnikas ekspluatācijas drošību un traktortehnikas praktiskās vadīšanas eksāmena.

Ja personai ir nepietiekamas zināšanas un prasmes, lai iegūtu nepieciešamo traktortehnikas kategorijas vadītāja apliecību, tad personai nepieciešami traktortehnikas kursi – izglītības iestādē, kura izsniedz mācību reģistrācijas karti (apliecinājumu), ka persona sekmīgi pabeigusi teorētisko un praktisko apmācību atbilstoši normatīvajiem aktiem par traktortehnikas vadītāju sagatavošanas kārtību.

“Mācību centrs Liepa” ir pilna servisa pakalpojuma sniedzējs, kas nodrošina pakalpojumus darba aizsardzībā. Tāpat tiek piedāvāti arī traktortehnikas kursi. Mācībās ir iekļautas gan teorētiskās, gan praktiskās nodarbības! Mūsu pasniedzēji ir jomas speciālisti un sniegs Jums vislabākās zināšanas un dalīsies pieredzē. Tuvākie traktortehnikas kursi notiks Rīgā – 23. februārī (attālināti, Zoom lietotnē), Talsos – 23. februārī (attālināti, Zoom lietotnē), Valmierā – 23. februārī (attālināti, Zoom lietotnē). Jautājumu gadījumā, lūdzu zvaniet +371 25446635, vai rakstiet liepa@mcliepa.lv Centīsimies sniegt Jums izsmeļošu informāciju par interesējošiem jautājumiem un kopīgi atradīsim Jums labāko risinājumu!

SPECIĀLISTU VIEDOKĻI

CITI RAKSTI