Augu aizsardzības likums nosaka, ka persona, kas savā profesionālajā darbībā lieto otrās klases augu aizsardzības līdzekļus vai izsmidzina augu aizsardzības līdzekļus no gaisa, ir apmācīta un ieguvusi apliecību par tiesībām lietot augu aizsardzības līdzekļus. Šo apmācību un apliecības izsniegšanas kārtību nosaka MK noteikumi Nr. 147 “Noteikumi par profesionālo augu aizsardzības līdzekļu lietotāju, augu aizsardzības līdzekļu lietošanas operatoru, augu aizsardzības līdzekļu pārdevēju un augu aizsardzības konsultantu apmācību un apliecību izsniegšanas kārtību”. Valsts augu aizsardzības dienests ir izsniedzis Mācību centram Liepa atļauju par apmācību veikšanu.

Izglītības programmas mērķis:

Izglītības procesa rezultātā sniegt teorētiskas zināšanas par augu aizsardzības līdzekļu lietošanas un drošības prasībām.

Mācību kursā ietvertās galvenās tēmas:
• Augu kaitēkļu un slimību klasifikācija, raksturojums un to ierobežošana;
Augu aizsardzības līdzekļu klasifikācijas pamatprincipi;
Darba aizsardzības prasības, strādājot ar augu aizsardzības līdzekļiem;
Normatīvie akti par augu aizsardzības līdzekļu glabāšanu un lietošanu;
Nelegāli vai viltoti augu aizsardzības līdzekļi. Riski un viltojumu identificēšana;
Simptomi, kas liecina par saindēšanos ar augu aizsardzības līdzekļiem. Pirmā palīdzība;
Rīcība ārkārtas gadījumos (nejauša augu aizsardzības līdzekļu noplūde, avārijas).
Iespējamie riski un apdraudējumi cilvēkiem (operatoriem, iedzīvotājiem, garāmgājējiem) , kuri iekļūst apstrādātās teritorijās, darbojas ar apstrādātiem produktiem vai lieto tos uzturā.

Mācību kursu vadīs: Iveta Ozola
Dārzkopības nozarē pasniedzēja strādā vairāk kā 14 gadus. Latvijas Lauksaimniecības universitātē ieguvusi agronoma un parka dārznieka kvalifikāciju. Ir dendroloģijas speciāliste, dārzu un apstādījumu veidotāja, stādaudzētāja. Vairākus gadus bijusi skolotāja Bulduru dārzkopības vidusskolā.

Iegūstamais dokuments: 

Profesionālā augu aizsardzības līdzekļu lietotāja apliecība darbībām ar otrās reģistrācijas klases augu aizsardzības līdzekļiem (derīga 5 gadus).

Pieteikties un uzzināt vairāk Jūs variet sazinoties ar:

Irēna Keiša
SIA „Mācību centrs Liepa”

Mācību darba koordinatore
Tālr. +371 26161157
E-pasts: irena@mcliepa.lv
www.mcliepa.lv

PIETEIKTIES MĀCĪBĀM

FIZISKA PERSONA

  INFORMĀCIJA

  *Jūsu personas dati tiks izmantoti tikai “Mācību centrs Liepa” pakalpojumu nodrošināšanai un netiks nodoti trešajām personām. Sīkāka informācija privātuma politika.

  JURIDISKA PERSONA

   INFORMĀCIJA PAR DALĪBNIEKU/-IEM

   INFORMĀCIJA RĒĶINA SAGATAVOŠANAI

   *Jūsu personas dati tiks izmantoti tikai “Mācību centrs Liepa” pakalpojumu nodrošināšanai un netiks nodoti trešajām personām. Sīkāka informācija privātuma politika.

   Aizpildot pieteikumu mācībām, mūsu speciālisti ar jums sazināsies.

   Detalizētāku informāciju par apmācību izmaksām, laiku, pedagogiem un citām niansēm uzzināsiet zvanot, vai rakstot mūsu speciālistiem.