Informējam, ka ar š.g. 6. jūliju stājas spēkā jaunie grozījumi ceļu satiksmes likumā, kas attiecās uz traktortehnikas vadīšanu, TR1 un TR2 kategorijām.

Jaunie ceļu satiksmes likuma grozījumi paredz, ka turpmāk:

   TR1 kategorijas transportlīdzekli varēs vadīt ar B, BE, C1, C1E, D1, D1E, C, CE, D un DE mehāniskā transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām;
   TR2 kategorijas transportlīdzekli varēs vadīt ar C1, C1E, D1, D1E, C, CE, D un DE mehāniskā transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

Izmaiņas attiecas uz iepriekš minētajām traktortehnikas kategorijām un neattiecas uz tādām traktortehnikas kategorijām, kā TR3 un TR4.

 

TR1 kategorijas traktortehnikas transportlīdzekļa vadīšana

TR1 kategorijas transportlīdzekļi, jeb traktortehniku ar pilnu masu līdz 7500 kg, joprojām vadīt varēs no 16 gadu vecuma. Traktortehnikas vadīšanai būs nepieciešama Valsts Tehniskās Uzraudzības Aģentūras izsniegtā vadītāja apliecība vai arī Ceļu Satiksmes Drošības Direkcijas izsniegta mehāniskā transportlīdzekļa vadītāja apliecība ar kategoriju B, BE, C1, C1E, D1, D1E, C, CE, D vai DE.

TR1 kategorijā ietilpst traktori, lauksaimniecības pašgājējmašīnas, komunālās mašīnas, universālās pašgājējmašīnas, ekskavatori, iekrāvēji un speciālās pašgājējmašīnas ar pilnu masu līdz 7500 kilogramiem.

 

TR2 kategorijas traktortehnikas transportlīdzekļa vadīšana

TR2 kategorijas transportlīdzekļi, jeb traktortehniku ar pilnu masu virs 7500 kg (arī zem 7500 kg) varbūt vienkārši rakstīt –bez masas ierobežojuma ,joprojām vadīt varēs no 16 gadu vecuma. Traktortehnikas vadīšanai būs nepieciešama Valsts Tehniskās Uzraudzības Aģentūras izsniegtā vadītāja apliecība vai arī Ceļu Satiksmes Drošības Direkcijas izsniegta mehāniskā transportlīdzekļa vadītāja apliecība ar kategoriju C1, C1E, D1, D1E, C, CE, D vai DE.

TR2 kategorijā ietilpst visi traktori, lauksaimniecības pašgājējmašīnas, komunālās mašīnas, universālās pašgājējmašīnas, buldozeri, ekskavatori, iekrāvēji un speciālās pašgājējmašīnas.

 

TR3 un TR4 kategorijas traktortehniku likuma izmaiņas neskar

TR3 (meža mašīnas, ekskavatori, iekrāvēji un speciālās pašgājējmašīnas ) un TR4 (ceļu būves mašīnas, buldozeri, ekskavatori, iekrāvēji un speciālās pašgājējmašīna) kategorijas transportlīdzekļu vadīšanu jaunās likuma izmaiņas neskar un šīm kategorijām joprojām derīgas ir tikai un vienīgi Valsts Tehniskās Uzraudzības Aģentūras izsniegtās traktortehnikas vadītāja apliecības.

 

 

Mācību centrs Liepa joprojām turpinās sagatavot jaunos traktortehnikas vadītājus ikvienā no traktortehnikas kategorijām.
Ar tuvākajiem mācību datumiem varat iepazīties, spiežot uz pogas, zemāk.

 

Atsauce uz likuma grozījumiem: https://likumi.lv/ta/id/343369-grozijumi-celu-satiksmes-likuma

 

SPECIĀLISTU VIEDOKĻI

CITI RAKSTI