Nacionālais veselības dienests informē, ka gripas epidēmijas laikā Rīgā un Latvijas reģionos vairākās ārstniecības iestādēs ir pagarināts dežūrārstu darba laiks. Tas tiek veikts, lai uzlabotu pacientiem ārsta pieejamību ārpus ģimenes ārsta darba laika. Atsevišķās ārstniecības iestādēs Rīgā dežūrārsti strādā arī svētdienās, bet sestdienās pieejami līdz 21:00.

Dežūrārsti sniedz medicīniskas konsultācijas un ir tiesīgi izrakstīt medicīnisko dokumentāciju. Pacienta līdzmaksājums par dežūrārsta apmeklējumu ir 1,42 eiro.

Detalizētāka informācija iedzīvotājiem par dežūrārstu darba laiku Rīgā un citviet Latvijā pieejama Nacionālā veselības dienesta interneta vietnē www.vmnvd.gov.lv sadaļā “Kur saņemt medicīnisko palīdzību?” Aizdomu gadījumā par saslimšanu ar gripu, iedzīvotāji tiek aicināti vispirms telefoniski sazināties ar savu ģimenes ārstu, lai pārrunātu labāko risinājumu palīdzības saņemšanai vai ar ģimenes ārstu vienoties par mājas vizīti. Gripas epidēmijas laikā no valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksātas ģimenes ārstu mājas vizītes pie gripas slimniekiem. Ģimenes ārstu mājas vizīti var pieteikt katru darba dienu līdz vismaz 15:00, un veselības aprūpes pakalpojumus ģimenes ārsti sniedz savas darbības pamatteritorijā. Ģimenes ārsts var nodrošināt pakalpojumus savā praksē reģistrētam pacientam arī ārpus savas darbības pamatteritorijas, ja ģimenes ārsts ir vienojies ar pacientu par mājas vizītes veikšanu.

Ārpus ģimenes ārstu darba laika medicīniskus padomus var saņemt, zvanot uz valsts Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001 (darba dienās no plkst. 17:00 līdz 8:00, savukārt brīvdienās visu diennakti). Ar tālruņa speciālistiem iedzīvotāji ir aicināti sazināties arī gadījumos, kad ir šaubas, vai palīdzība nepieciešama steidzamā kārtā.

Ja gripas saslimšanas dēļ veselības stāvoklis ir būtiski pasliktinājies un ir apdraudēta cilvēka veselība vai dzīvība, palīdzību sniedz slimnīcu uzņemšanas nodaļas, atsevišķās pilsētās arī  steidzamās medicīniskās palīdzības punktos.

Latvijā katru gadu ar elpceļu infekcijām saslimst vismaz pieci procenti iedzīvotāju. Šis skaits varētu būt lielāks, jo ne visi iesnu, mazas temperatūras vai klepus gadījumos vēršas pie ārsta. Ja ir novērojamas saslimšanas pazīmes, labāk palikt mājās un ārstēties, lai sekmētu ātrāku izveseļošanos un nesagrautu citu darbinieku veselību un darba spējas.

“Mācību centrs Liepa” ir pilna servisa pakalpojuma sniedzējs, kas nodrošina pakalpojumus darba aizsardzībā, sākot ar konsultāciju līdz nepieciešamo darba aizsardzības dokumentu sakārtošanai, izstrādei un organizācijas pilnai darba aizsardzības uzraudzībai, atbilstoši  valsts kontrolējošo institūciju un likumdošanas prasībām. “Mācību centrs Liepa” piedāvā arī kursus “Darba aizsardzības pamatlīmeņa zināšanu izglītības programma” 60 stundas. Apmācības vada profesionāli pasniedzēji ar lielu praktisko pieredzi kursu tematikā, kā arī plašām teorētiskajām zināšanām. Mācību process tiek organizēts izmantojot modernas mācību metodes un kvalitatīvus izdales materiālus. Tiek nodrošināta individuāla pieeja katram izglītojamajam. Jautājumu gadījumā, lai saņemtu sīkāku informāciju par pakalpojumiem, tā izmaksām, lūdzu zvaniet  +371 25446635, vai rakstiet liepa@mcliepa.lv, mēs centīsimies sniegt Jums izsmeļošu informāciju par interesējošiem jautājumiem un kopīgi atradīsim Jums labāko risinājumu.

SPECIĀLISTU VIEDOKĻI

CITI RAKSTI

WhatsApp WhatsApp