Elektrodrošība un elektroenerģijas cenu kāpums šī gada sākumā bija aktuāls jautājums daudziem, kā nu ne, ja cena ir palielinājusies aptuveni par 33%. Finansiālais faktors ir nozīmīgs gan mājsaimniecībām, gan juridiskām personām. Elektrodrošība ir saistīta ar jebkuru uzņēmējdarbības jomu un to ir ietekmējis elektroenerģijas cenu kāpums.

Biržā elektroenerģijas cena mainās ļoti strauji, piemēram, šī gada janvārī tā bija par 50% augstāka nekā pirms gada. Straujo elektroenerģijas cenu pieaugumu radīja notikumi pasaulē, visi lielie ražotāji Polijā, Igaunijā, kas izmanto ogles, šo pieaugumu iekļāva tarifā, bet Skandināvijā nav pārāk laba hidroloģiskā situācija, ir sauss, līdz ar to elektroenerģijas biržas cena arī šogad ir augsta.

Februārī “Latvenergo” sāka piedāvāt gāzi arī mājsaimniecībām. 99% mājsaimniecības nav mainījušas tirgotāju turpinot gāzi iepirkt par regulēto cenu no akciju sabiedrības “Latvijas Gāze”.

Par to, vai elektroenerģijas cena šogad varētu mainīties ir ļoti spekulatīvs jautājums. Pagaidām visi būtiskākie faktori pasaulē, kas nosaka elektroenerģijas cenu, neliecina, ka tā šogad varētu kristies.

Elektrodrošība un enerģētikas joma nebūtu iedomājama bez kvalificētiem elektrodrošības speciālistiem, kuri veic dažādus tehniskos un administratīvos darbus, lai pakalpojums tiktu nodrošināts. “Mācību centrs Liepa” ir pilna servisa pakalpojuma sniedzējs un piedāvā kursus “Elektrodrošība (A, Bz, B, Cz, C)”. Kursus vada pasniedzējs, praktiķis, kurš enerģētikas nozarē strādā vairāk kā 12 gadus. Mācību process tiek organizēts izmantojot modernas mācību metodes un kvalitatīvus izdales materiālus, tiek nodrošināta individuāla pieeja katram izglītojamajam. Nākamie kursi – 28. februārī, Braslas ielā 24C, Rīgā. Lai saņemtu sīkāku informāciju par kursiem, izmaksām, lūdzu zvaniet  +371 25446635, vai rakstiet liepa@mcliepa.lv, mēs centīsimies sniegt Jums izsmeļošu informāciju par interesējošiem jautājumiem un kopīgi atradīsim Jums labāko risinājumu.

SPECIĀLISTU VIEDOKĻI

CITI RAKSTI