PĀRKARŠANAS RISKS – DARBS SAULĒ

Vasara ir laiks, kad termometra stabiņš bieži vien pārsniedz + 25 grādus. Darbs saulē iespaido darba kvalitāti un produktivitāti. Paaugstinoties gaisa temperatūrai, jāievēro īpaši piesardzības pasākumi, lai izvairītos no karstuma dūriena un tveices radītā nespēka. Cilvēki no karstuma cieš tad, ja organisms nespēj atdzist un regulēt ķermeņa temperatūru. Galvenās pazīmes ir nespēks, paātrināts pulss, slikta dūša, galvassāpes, miegainība, apjukums, agresivitāte, apsārtusi un sausa āda, intensīvas slāpes, pēkšņa ķermeņa temperatūras paaugstināšanās, krampji un samaņas zudums.

Lai darbs ritētu mierīgi, bez jebkādiem ekscesiem, svarīgi ir nodrošināt labvēlīgu darba vidi. Pastāv tautsaimniecības nozares, kuras ir izteikti sezonālas, piemēram, būvniecības nozare, lauksaimniecības, lopkopības, dārzkopības un mežsaimniecības nozare. Augstākminētajās nozarēs izteikti dominē sezonalitāte, jo lielākās aktivitātes šajā nozarē ir tieši vasaras sezonā, kad saules radītā ultravioletā starojuma iedarbība ir visaugstākā.

Kaitīgākais no ultravioletā starojuma veidiem ir UVC starojums (viļņu garums 100–280 nm), kurš rada nopietnus šūnu bojājumus, izraisot tādas slimības kā ādas plakanšūnu vēzis, bazalioma un melanoma. Nozīmīga loma ir darba aizsardzības pasākumiem uzņēmumā. Svarīgi ir izveidot un uzturēt darba aizsardzības sistēmu uzņēmumā, apmācīt un instruēt darbiniekus.

Kādi ir preventīvie pasākumi?

  1. Sekot līdz laika apstākļu un ultravioletā starojuma indeksa prognozei, atkarībā no tā iespēju robežās plānot darbus tā, lai tie nebūtu jāveic laikā no plkst. 11:00 līdz 15:00, kad saules aktivitāte ir visaugstākā.
  2. Informēt darbiniekus par ultravioletā starojuma iedarbību.
  3. Lietot piemērotu darba apģērbu (galvassega, krekls ar garām piedurknēm, garās bikses, saulesbrilles ar aizsardzību pret UV). Jādzer ūdens un jāatpūšas ēnā.
  4. Lietot aizsargkrēmus (vismaz ar SPF 30), atkārtoti uzklājot tos ne retāk kā reizi 2 stundās.

“Mācību centrs Liepa” ir pilna servisa pakalpojuma sniedzējs, kas nodrošina pakalpojumus darba aizsardzībā, sākot ar konsultāciju līdz nepieciešamo darba aizsardzības dokumentu sakārtošanai, izstrādei un organizācijas pilnai darba aizsardzības uzraudzībai, atbilstoši  valsts kontrolējošo institūciju un likumdošanas prasībām. Mācību centra speciālisti var palīdzēt ieviest visus nepieciešamos pasākumus, lai darba vide būtu droša darbiniekiem. Jautājumu gadījumā, lai saņemtu sīkāku informāciju par pakalpojumiem, tā izmaksām, lūdzu zvaniet  +371 25446635, vai rakstiet liepa@mcliepa.lv, mēs centīsimies sniegt Jums izsmeļošu informāciju par interesējošiem jautājumiem un kopīgi atradīsim Jums labāko risinājumu.

SPECIĀLISTU VIEDOKĻI

CITI RAKSTI