Baltijas valstis vēlas no 2020. gada izveidot vienotu Baltijas dabasgāzes tirgu. Pašreiz Lietuva neatbalsta Latvijas, Igaunijas un Somijas izvirzītos noteikumus par tirgus ienākumu sadali.

Latvijas Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Dzintars Kauliņš informē, ka izveidot vienotu Baltijas dabasgāzes tirgu ir ļoti būtiski. Pašreiz process ir sākts, un ir plāns, ka vienots Baltijas tirgus sāks darboties 2020. gada 1. janvārī. Šogad decembrī paredzēts pabeigt Somijas – Igaunijas starpsavienojumu, kas ļaus Somijai izmantot arī Inčukalna pazemes gāzes krātuvi un tādā veidā palielinās gāzes tirgu.

Lietuvas pārstāvis pauda, ka problēma ir saistīta ar ieguldījumiem. Klaipēdas gāzes vados ir ieguldīti finanšu resursi, tāpat ir izbūvēti gāzes vadi un atjaunots cauruļvads no Viļņas uz Kaļiņingradu, un tas tiek izmantots tikai tranzītā. Katru gadu no tā tiek iegūta peļņa, tā sedzot ieguldījumus. Plāna rezultātā peļņa tiktu sadalīta starp visām iesaistītajām valstīm atbilstoši to dabasgāzes patēriņam, tāpēc investīcijas Lietuva neiegūtu atpakaļ.

“Mācību centrs Liepa” ir pilna servisa pakalpojuma sniedzējs un piedāvā kursus Gāzes iekārtu operators (atslēdznieks) ar tiesībām izpildīt gāzbīstamos darbus” un “Gāzes iekārtu operators”. Mācības tiek realizētas mācību centrā – Braslas ielā 24C, Rīgā. Pēc vienošanās apmācības ir iespējams novadīt arī Jūsu telpās, Jums izdevīgā laikā. Izglītojamiem tiek nodrošināti ar izdales materiāliem. Nākamā grupa mācības uzsāk 05. martā (mācību ilgums divas dienas). Jautājumu gadījumā, lai saņemtu sīkāku informāciju par pakalpojumiem, izmaksām, lūdzu zvaniet  +371 25446635, vai rakstiet liepa@mcliepa.lv Centīsimies sniegt Jums izsmeļošu informāciju par interesējošiem jautājumiem un kopīgi atradīsim Jums labāko risinājumu.

SPECIĀLISTU VIEDOKĻI

CITI RAKSTI