Ziemai iestājoties, palielinājās degvielas patēriņš, pieaugot arī izdevumiem par degvielu. Daudzi šoferi vēlas ietaupīt un tiek meklēti risinājumi. Viens no tādiem ir gāzes iekārtu uzstādīšana un autogāzes lietošana.

Tiek uzskatīts, ka zemās temperatūrās gāze tilpnē sasalst un nav iespējams to izmantot, taču šis apgalvojums ir nepareizs. Propāna sasalšanas temperatūra ir 187 grādi, bet butānam 138,3 grādi, tādēļ ziemas salā tas neradīs problēmas. Autogāzi ziemā var lietot tieši tāpat kā jebkurā citā gadalaikā. Vispirms automašīna tiks iedarbināta izmantojot benzīnu, taču uz autogāzi tā pārslēgsies tajā brīdī, kad reduktora temperatūra sasniegs 35 grādus.

Arvien vairāk automašīnu tiek aprīkotas ar autogāzes iekārtām, kas nozīmē ne tikai gandrīz uz pusi lētāku auto uzpildi, bet arī tīrāku vidi – CO2 izmešu apjoms, darbinot dzinēju ar gāzi, ir par 15-20% mazāks nekā benzīnam. Aģentūras LETA apkopotie dati liecina, ka pagājušajā darba nedēļā gan Rīgā, gan Viļņā, gan Tallinā bija vērojams degvielas cenu kāpums.

Dārgākais benzīns šajā nedēļā bija nopērkams Tallinā, sekoja Rīga, bet zemākā benzīna cena bija Viļņā. Arī augstākā dīzeļdegvielas cena bija Tallinā, bet zemākā – Viļņā.

Rīgā degvielas cenas kāpums bija vērojams otro nedēļu pēc kārtas, kad gan 95. markas benzīna, gan dīzeļdegvielas cena “Circle K” degvielas uzpildes stacijās šonedēļ pakāpusies par 0,8% – līdz 1,214 eiro par litru.

Viļņā benzīna un dīzeļdegvielas cenas šajā nedēļā izlīdzinājušās. 95. markas benzīna cena “Circle K” degvielas uzpildes stacijās pieaugusi par 0,2%, bet dīzeļdegvielas cena – par 1,1%, abām sasniedzot 1,074 eiro par litru atzīmi.

Tallinā 95. markas benzīna cena palielinājusies par 3,1% – līdz 1,319 eiro par litru, bet dīzeļdegvielas cena kāpusi par 2,3% – līdz 1,349 eiro par litru.

Autogāzes cena šonedēļ nav mainījusies Tallinā tā joprojām ir 0,629 eiro par litru, bet Rīgā un Viļņā autogāze ir kļuvusi nedaudz lētāka. Rīgā cena samazinājusies par 0,8% – līdz 0,599 eiro, bet Viļņā – par 0,2% – līdz 0,488 eiro par litru.

“Mācību centrs Liepa” ir pilna servisa pakalpojuma sniedzējs un piedāvā kursus “Sašķidrinātās naftas gāzes transportlīdzekļu barošanas iekārtas montāžas un demontāžas darbu izpildītājs” un “Sašķidrinātās naftas gāzes transportlīdzekļu barošanas iekārtas montāžas un demontāžas darbu uzraudzība”. Tuvākie kursi – 2019. gada 05. martā. Mācības tiek realizētas mācību centrā – Braslas ielā 24C, Rīgā. Izglītojamiem tiek nodrošināti ar izdales materiāliem. Jautājumu gadījumā, lai saņemtu sīkāku informāciju par pakalpojumiem, izmaksām, lūdzu zvaniet  +371 25446635, vai rakstiet liepa@mcliepa.lv, mēs centīsimies sniegt Jums izsmeļošu informāciju par interesējošiem jautājumiem un kopīgi atradīsim Jums labāko risinājumu.

SPECIĀLISTU VIEDOKĻI

CITI RAKSTI

Summary
DEGVIELAS CENU PIEAUGUMS BALTIJAS VALSTU GALVASPILSĒTĀS
Article Name
DEGVIELAS CENU PIEAUGUMS BALTIJAS VALSTU GALVASPILSĒTĀS
Description
Ziemai iestājoties, palielinājās degvielas patēriņš, pieaugot arī izdevumiem par degvielu. Daudzi šoferi vēlas ietaupīt un tiek meklēti risinājumi, viens no tādiem ir gāzes iekārtu uzstādīšana un autogāzes lietošana.
Author
Publisher Name
SIA „Mācību centrs Liepa”
Publisher Logo