No 2018. gada 01. jūlija pieauga dabasgāzes tarifi mājsaimniecībām. Ja mājsaimniecības gāzes patēriņš ir līdz 500 kubikmetru gadā, dabasgāzes izmantošanai par kurināmo tarifs (ieskaitot akcīzes nodokli un pievienotās vērtības nodokli) cena ir 0,77 eiro par kubikmetru, kas ir pieaugums par gandrīz 10%. Mājsaimniecībām ar patēriņu no 500 līdz 25 000 kubikmetru gadā tarifs (ieskaitot akcīzes nodokli un pievienotās vērtības nodokli) ir 0,47 eiro par kubikmetru, kas ir kāpums par gandrīz 17%. Dabasgāzes lietotājiem ar gada patēriņu līdz 25 000 kubikmetru tarifi tiek mainīti divreiz gadā – 01. janvārī un 01. jūlijā.

2017. gada 03. aprīlī dabasgāzes tirgus Latvijā tika atvērts konkurencei. Juridiskajām personām līdz pagājušā gada 15. jūnijam bija jāizvēlas dabasgāzes tirgotājs, ar kuru slēgt dabasgāzes tirdzniecības līgumu. Kopš dabasgāzes tirgus atvēršanas brīvai konkurencei Latvijā dabasgāzes tirgotāju ir mainījušas vien apmēram 20 mājsaimniecības, informēSabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes priekšsēdētājs Rolands Irklis. Starp juridiskajām personām dabasgāzes tirgotāju ir mainījuši vairāk nekā 500 klientu. Mājsaimniecību gadījumā šī aktivitāte nav tik liela, jo mājsaimniecībām joprojām ir iespēja saņem pakalpojumu par regulētu tarifu.

“Mācību centrs Liepa” ir pilna servisa pakalpojuma sniedzējs un piedāvā kursus “Atbildīgais speciālists par dabasgāzes saimniecību”. Mācību programmas mērķis ir  apmācīt atbildīgās personas par gāzes saimniecību saskaņā ar LVS 445 noteiktajām prasībām un apstiprināto mācību programmu. Mācības tiek realizētas mācību centrā – Braslas ielā 24C, Rīgā. Pēc vienošanās apmācības ir iespējams novadīt arī Jūsu telpās, Jums izdevīgā laikā. Izglītojamiem tiek nodrošināti ar izdales materiāliem. Nākamā grupa mācības uzsāk 24. oktobrī (mācību ilgums trīs dienas). Jautājumu gadījumā, lai saņemtu sīkāku informāciju par pakalpojumiem, izmaksām, lūdzu zvaniet  +371 25446635, vai rakstiet liepa@mcliepa.lv Centīsimies sniegt Jums izsmeļošu informāciju par interesējošiem jautājumiem un kopīgi atradīsim Jums labāko risinājumu.

SPECIĀLISTU VIEDOKĻI

CITI RAKSTI