Записаться на консультацию очень легко.
Заполните информацию о себе и наш специалист свяжется с вами по телефону и ответит на ваши вопросы.
Iestājoties aukstam laikam, pieaug arī to ugunsgrēku skaits, kuru iespējamais iemesls ir saistīts ar apkures lietošanu, piemēram, netīrītiem dūmvadiem, bojātu apkures ierīču lietošanu. Ļoti būtiski ir iztīrīt ēku dūmvadus, pārbaudīt apkures ierīces un uzstādīt dūmu detektorus. No 2017. gada 1. septembra objektā, kurā ir gāzes aparāts, kura jauda ir lielāka par 50kW, vai tas atrodas pagrabā vai cokolstāvā, jāuzstāda par gāzes noplūdi signalizējošs detektors. Savukārt no 2020. gada 1. janvāra visas dzīvojamās ēkas un dzīvokļi ir jāaprīko ar ugunsgrēka autonomiem detektoriem.
Kā liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta apkopotā informācija, šogad ar apkures problēmām saistītos ugunsgrēkos gāja bojā jau 10 cilvēki, 2017. gadā tika reģistrēti 1053 ugunsgrēki, bet šogad reģistrēti 323 ugunsgrēki, kuru iespējamais iemesls bija neiztīrīti dūmvadi, nepareizi izbūvētas vai bojātas apkures sistēmas, kā arī to ekspluatācijas noteikumu pārkāpumi. Apmēram puse no šiem ugunsgrēkiem izceļas nepareizas apkures ierīču lietošanas dēļ. Ar apkures lietošanu saistītos ugunsgrēkos pērn gāja bojā 14 cilvēki, bet cieta 69 cilvēki. Lai samazinātu iespēju ciest vai iet bojā ugunsgrēkā, svarīgi ir ierīkot dūmu, tvana gāzes un dabasgāzes noplūdes detektorus.
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests atgādina un informē, ka pirms apkures sezonas sākuma ir jātīra sodrēji no dūmeņiem un krāšņu un pavardu dūmkanāliem, ko vislabāk izdarīs atbilstoši apmācīts vai sertificēts skursteņslauķis, taču, ja privātmāju saimnieki zina, kā veikt skursteņu tīrīšanu, viņi to var veikt arī paši. Sodrējus no dūmeņiem, krāšņu un pavardu dūmkanāliem iztīra pirms apkures sezonas sākuma (līdz 1. novembrim). Savukārt ilgdedzes cietā kurināmā ierīces un iekārtas dūmvadus jātīra vēl vismaz vienu reizi apkures sezonas laikā (no 1. novembra līdz nākamā gada 1. martam). Līdzās tam reizi piecos gados jāveic arī visas apkures sistēmas tehniskā stāvokļa novērtējums, ko var veikt sertificēts speciālists.
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests arīdzan informē, ka apkures iekārtu un ierīci, kurā par kurināmo izmanto gāzi, tīra un tās tehnisko apkopi un tehniskā stāvokļa pārbaudi veic ne retāk kā reizi gadā, ja ražotājs nav noteicis citādi. Ja apkures ierīce atslēgta ilgāk par sešiem mēnešiem, jāveic ārpuskārtas dūmgāzu novadīšanas un ventilācijas kanālu pārbaude. Ja pirms apkures sezonas mājoklī veikti remonta darbi, jāpārliecinās, vai telpās un bēniņos attālums no dūmeņa ārējās virsmas līdz jebkuram degtspējīgam materiālam, kas izmantots sienas, griestu vai jumta konstrukcijās vai dekoratīvos nolūkos, nav mazāks par 10 cm, savukārt attālums no dūmvada nav mazāks par 30 cm, bet no dūmeņa tīrīšanas lūkas – nav mazāks par 20 cm.
“Mācību centrs Liepa” ir pilna servisa pakalpojuma sniedzējs un piedāvā kursus “Atbildīgais speciālists par dabasgāzes saimniecību”. Mācību programmas mērķis ir apmācīt atbildīgās personas par gāzes saimniecību saskaņā ar LVS 445 noteiktajām prasībām un apstiprināto mācību programmu. Mācības tiek realizētas mācību centrā – Braslas ielā 24C, Rīgā. Pēc vienošanās apmācības ir iespējams novadīt arī Jūsu telpās, Jums izdevīgā laikā. Izglītojamiem tiek nodrošināti ar izdales materiāliem. Grupa mācības uzsāk 26. novembrīī (mācību ilgums trīs dienas). “Mācību centrs Liepa” piedāvā arī kursus “Ugunsdrošība un aizsardzība” 160 stundu stundu profesionālās pilnveides izglītības programma. Mācības tiek realizētas mācību centrā – Braslas ielā 24C, Rīgā. Izglītojamiem tiek nodrošināti ar apjomīgiem izdales materiāliem, praktiskām mācībām un izbraukšanu uz objektu, kā arī kafijas pauzēm. Jautājumu gadījumā, lai saņemtu sīkāku informāciju par pakalpojumiem, izmaksām, lūdzu zvaniet +371 25446635, vai rakstiet liepa@mcliepa.lv Centīsimies sniegt Jums izsmeļošu informāciju par interesējošiem jautājumiem un kopīgi atradīsim Jums labāko risinājumu.