Ministru kabineta komitejas sēdē 2018. gada 17. septembrī atbalstīti Ekonomikas ministrijas izstrādātie grozījumi Būvniecības likumā. Izmaiņas nodrošinās, ka no 2019. gada visa būvniecības procesā nepieciešamā dokumentācija tiks kārtota elektroniski, piemēram, dokumentu iesniegšana, lēmumu pieņemšana un saskaņojumu veikšana notiks Būvniecības informācijas sistēmā.

Izstrādātie grozījumi likumā paredz pāriet uz būvniecības procesa pilnīgu elektronisku dokumentu apriti no 2019. gada 1. janvāra. Pašvaldībām, kas vēl nejūtas gatavas pilnībā pāriet uz elektronisku dokumentu apriti, tiek dota iespēja saistošajos noteikumos iekļaut normu par pārejas periodu, bet ne ilgāk par 2019. gada 31. decembri.  Noslēdzoties šim periodam, būvniecības process būs iesākams un turpināms tikai elektroniski. Izņēmums saglabāsies uz tiem būvniecības procesiem, kuri jau ir iesākti papīra veidā, šos projektus varēs pabeigt papīra veidā bez termiņa ierobežojuma.

Dokumentu elektroniska aprite ļaus ikvienam neatkarīgi no viņu atrašanās vietas sev ērtā, ātrā un efektīvā veidā bez papildu administratīvā sloga saņemt valsts nodrošinātos elektroniskos pakalpojumus. Izmaiņas mazinās administratīvo slogu visiem būvniecības administratīvajā procesā iesaistītajiem.

Būvniecības valsts kontroles birojs nodrošinās bezmaksas konsultācijas par būvniecības informācijas sistēmas izmantošanu.

Detalizēti ar apstiprinātajiem grozījumiem Būvniecības likumā var iepazīties Ministru kabineta tīmekļa vietnē, tie vēl jāapstiprina Ministru kabinetam un Saeimai.

Ekonomikas ministrijas dati liecina, ka būvniecības nozarē šogad turpinās strauja izaugsme. Attīstību lielā mērā nodrošina Eiropas Savienības struktūrfondu projektu īstenošanas intensitātes pieaugums un arī privātās investīcijas, tai skaitā biroju un tirdzniecības ēku būvniecībā. 1. ceturksnī būvniecības apjomi bija par 35,9% lielāki nekā 2017. gada atbilstošajā periodā (neizlīdzināti dati).

2018. gada 1. ceturksnī visstraujāk pieauga ēku būvniecības apjomi, pieauguma temps ir 44,1%, salīdzinot ar 2017. gada atbilstošo periodu. Dzīvojamo ēku un nedzīvojamo māju būvniecība attīstījās līdzīgos tempos. Nedzīvojamo māju pamatkategorijā strauji pieauga biroju ēku un vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības ēku apjomi. Tas ir saistīts ar atsevišķu lielu šīs kategorijas būvniecības projektu īstenošanu, piemēram tirdzniecības centri “Akropole” un “IKEA”. Vērā ņemams pieaugums vērojams arī tādās kategorijās kā sporta ēku un skolu, universitātes un zinātniskajai pētniecībai paredzēto ēku būvniecība.

Veicot būvdarbus ir jāievēro virkne drošības pasākumu un jānodrošina darbinieki ar nepieciešamo apmācību. “Mācību centrs Liepa” ir pilna servisa pakalpojuma sniedzējs un piedāvā kursus “Darbs augstumā, sastatņu montāža un demontāža”. Ja darbu augstumā paredzēts veikt, izmantojot sastatnes, darba devējs norīko darba aizsardzības speciālistu vai citu kompetentu un atbilstoši apmācītu nodarbināto, kas ir atbildīgs par sastatnēm (par sastatnēm atbildīgais speciālists). Darba devējs normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā nodrošina nodarbināto apmācību un instruēšanu jautājumos, kas saistīti ar viņu darbu, drošām darba metodēm un darba procesā lietojamiem aizsardzības līdzekļiem un darba aprīkojumu darbam augstumā. Kursus pasniedz augsti kvalificēti speciālisti ar lielu praktisko pieredzi, kas jums sniegs visas nepieciešamās zināšanas jūsu drošībai strādājot augstumā. Mācību process tiek organizēts izmantojot modernas mācību metodes un kvalitatīvus izdales materiālus, tiek nodrošināta individuāla pieeja katram izglītojamajam. Nākamie kursi 10. oktobrī, Braslas ielā 24C, Rīgā. Lai saņemtu sīkāku informāciju par kursiem, izmaksām, lūdzu zvaniet  +371 25446635, vai rakstiet liepa@mcliepa.lv, mēs centīsimies sniegt Jums izsmeļošu informāciju par interesējošiem jautājumiem un kopīgi atradīsim Jums labāko risinājumu.

SPECIĀLISTU VIEDOKĻI

CITI RAKSTI