INDUSTRIĀLAIS ALPĪNISMS. DEFINĒJUMS. PRIEKŠROCĪBAS. VEICAMIE DARBI

Kas ir darbs augstumā, industriālais alpīnisms?

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr. 143 „Darba aizsardzības prasības strādājot augstumā” industriālais alpīnisms ir darbs iekārtā stāvoklī, kurā nodarbinātais par primāro drošības līdzekli, lai piekļūtu darba vietai, pozicionētu darba vietu vai nolaistos, izmanto virvi vai citus stiprinājumus, izveidojot fiksētu darba vietu augstumā.

Kam aktuāls ir industriālais alpīnisms?

Mūsdienu dinamiskajos apstākļos, ļoti pieprasīts darbu veids ir industriālais alpīnisms. Industriālā alpīnisma pielietojuma sfēra ir ļoti plaša. Galvenokārt industriālais alpīnisms tiek pielietots celtniecībā (fasāžu un konstrukciju darbos, vēsturisku celtņu, arhitektonisku konstrukciju remontā un restaurācijā). Kā nu ne, būvniecības nozarē turpinās strauja izaugsme – 2018. gadā būvniecības apjomi pieauga par 21,9%. Industriālais alpīnisms ir īpaši pieprasīts būvniecības kompānijām, rūpniecības uzņēmumiem un dzīvokļu un komunālo kompleksu iestādēm.

Kādas ir galvenās industriālā alpīnisma priekšrocības?

Industriālais alpīnisms ar savu darbības veidu spēj nodrošina ātru un optimālu darbu. Ir iespēja bez sastatnēm, paaugstinājumiem, speciālām mašīnām pārvietoties telpā, lai aizsniegtu nepieciešamās vietas. Industriālais alpīnisms nodrošina arī to, ka brigāde var strādāt grūti pieejamās vietās, kur celtniecības tehnika nevar piekļūt, jo traucē būvju elementi, celtnes, komunikācijas vai  arī pacēlāja izmantošana pasūtītājam ir par dārgu. Industriālais alpīnisms sniedz to, ka ļoti ātri, pēc neilgas sagatavošanās un darba zonas norobežošanas, var uzsākt darbu ar minimālu laika patēriņu un tāpēc ekonomiskāk. Bieži vien daļu darbu augstumā izpildīt ar citiem paņēmieniem nav iespējams vai arī ir nerentabli. Industriālais alpīnisms ir darbs īpašos apstākļos, kas prasa noteiktas prasmes un zināšanas.

Kādi ir pieprasītākie darbi, ko veic industriālie alpīnisti?

Daži no pieprasītākajiem darbiem, ko spēj paveikt industriālā alpīnisma speciālisti ir:

  • fasāžu un paneļu stiklu mazgāšana;
  • jumta remonts;
  • reklāmu stendu montāža/demontāža;
  • ūdens noteku iekārtošana un remonts;
  • jumtu tīrīšana no sniega, lāstekām un apledojuma;
  • metāla konstrukciju krāsošana;
  • šuvju hermetizācija paneļu mājās.

Industriālais alpīnisms neaprobežojas tikai ar logu mazgāšanu vai jumtu tīrīšanu. Alpīnisti arī ir tie, kas veic specifiskus darbus augstumā, piemēram, krāso un remontē vēja ģeneratorus vai naftas platformas.

Veicot darbu augstumā, jāatceras, ka individuālajiem aizsardzības līdzekļiem jābūt marķētiem ar CE zīmi un, ka drošību var sniegt tikai sertificēti pēc LVS EN aizsardzības līdzekļi.

“Mācību centrs Liepa” ir pilna servisa pakalpojuma sniedzējs, kas nodrošina pakalpojumus darba aizsardzībā, sākot ar konsultāciju līdz nepieciešamo darba aizsardzības dokumentu sakārtošanai, izstrādei un organizācijas pilnai darba aizsardzības uzraudzībai, atbilstoši  valsts kontrolējošo institūciju un likumdošanas prasībām. “Mācību centrs Liepa” piedāvā arī kursus “Darbs augstumā, augstkāpēja darbs (industriālais alpīnisms)”. Tuvākie kursi 12. novembrī (sākums), Rīgā, Braslas ielā 24C. Kursus pasniedz augsti kvalificēti (IRATA sertificēti) speciālisti ar lielu praktisko pieredzi, kas Jums sniegs visas nepieciešamās zināšanas Jūsu drošībai strādājot augstumā. Kursa ietvaros 4 dienas (12., 13., 14. 15. novembris) notiek praktiskās nodarbības instruktora uzraudzībā. Jautājumu gadījumā, lai saņemtu sīkāku informāciju par pakalpojumiem, tā izmaksām, lūdzu zvaniet  +371 25446635, vai rakstiet liepa@mcliepa.lv, mēs centīsimies sniegt Jums izsmeļošu informāciju par interesējošiem jautājumiem un kopīgi atradīsim Jums labāko risinājumu.

SPECIĀLISTU VIEDOKĻI

CITI RAKSTI