No 2018. gada 10. augusta līdz 3. decembrim Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) visā Latvijā veica vairāk nekā 10 400 mājokļu īpašnieku (lietotāju) aptauju un konsultācijas par tēmu ugunsdrošība un aizsardzība.

Projekta ietvaros konsultēti vairāk nekā 860 iedzīvotāji Rīgā un pierīgas teritorijā, 740 Zemgalē, 1705 Kurzemē, 3020 Vidzemē un 4100 mājokļu īpašnieku Latgalē. Ieinteresētos iedzīvotājus VUGD pārstāvji konsultēja par ugunsdrošības jautājumiem, kā arī veica aptauju, lai gūtu priekšstatu par to, kā tiek ievērota ugunsdrošība un aizsardzība mājokļos kopumā.

VUGD dati parāda, ka no 10 400 aptaujātajiem:

  • 89% zina, kur zvanīt ugunsgrēka gadījumā;
  • 76% ir veikuši sodrēju tīrīšanu no apkures ierīces un dūmvada;
  • 96% ir sakopuši teritoriju ap dzīvojamo ēkām;
  • 80% atklāja, ka pārzina, kur atrodas tuvākās ugunsdzēsības ūdensņemšanas vietas.

Ugunsdrošības pasākumi, kuru īstenošanā jāiegulda finanšu resursi, lielākoties nav īstenoti, piemēram, elektroinstalācijas pārbaudes nav veiktas 71% aptaujāto iedzīvotāju mājokļos, bet dūmu detektors nav uzstādīts 83% aptaujāto iedzīvotāju mājokļos.

VUGD konsultācijas veiktas, lai uzlabotu ugunsdrošības situāciju valstī, informējot un atgādinot iedzīvotājus, ka preventīvos pasākumus var veikt paši, piemēram, uzstādīt mājokļos dūmu detektorus ar skaņas signālu, tādējādi brīdinot par mājās izveidojušos sadūmojumu. No 2020. gada janvāra visos mājokļos jābūt uzstādītam dūmu detektoram.  

Ugunsdrošība un aizsardzība noteikti ir būtiska jebkuram mājas vai dzīvokļa īpašniekam. Šim jautājumam nevajadzētu taupīt finanšu līdzekļus un laicīgi parūpēties par īpašuma drošību. Rūpēsimies par savu un tuvinieku dzīvību!

“Mācību centrs Liepa” ir pilna servisa pakalpojuma sniedzējs un piedāvā kursus “Ugunsdrošība un aizsardzība” 160 stundu profesionālās pilnveides izglītības programma. Mācības tiek realizētas mācību centrā – Braslas ielā 24C, Rīgā. Izglītojamiem tiek nodrošināti ar apjomīgiem izdales materiāliem, praktiskām mācībām un izbraukšanu uz objektu, kā arī kafijas pauzēm. Kursus vada pieredzējis nozares speciālists – Andrejs Ozoliņš, kurš ir ar lielu praktisko pieredzi kursu tematikā, kā arī plašām teorētiskajām zināšanām. Tuvākie kursi – no 2019. gada 16. janvāra. Jautājumu gadījumā, lai saņemtu sīkāku informāciju par pakalpojumiem, izmaksām, lūdzu zvaniet  +371 25446635, vai rakstiet liepa@mcliepa.lv, mēs centīsimies sniegt Jums izsmeļošu informāciju par interesējošiem jautājumiem un kopīgi atradīsim Jums labāko risinājumu.

SPECIĀLISTU VIEDOKĻI

CITI RAKSTI