Diemžēl gandrīz katru dienu dzirdam par kārtējo notikušo ugunsnelaimi. Aptuveni puse ugunsgrēkos bojāgājušo miruši nevis no apdegumiem, bet gan no nosmakšanas vai sadegot atrodoties savās guļamistabās. Kādus preventīvos pasākumus spējam veikt, lai samazinātu ugunsnelaimju skaitu? Viens no risinājumiem – dūmu detektors.

No 2020. gada 1. janvāra visos mājokļos obligāts ir dūmu detektors. No 2008. gada 1. marta Latvijā jaunuzbūvētās, rekonstruētās un renovētās dzīvojamās ēkās obligāti dzīvokļus jāaprīko ar ugunsgrēka autonomiem detektoriem.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) statistika liecina, ka ik gadu ugunsnelaimēs iet bojā vidēji 90 cilvēki, kur daļa arī tieši svētku brīvdienās, piemēram, 2017. gada Ziemassvētku brīvdienās ugunsgrēkos gāja bojā divi cilvēki, bet cieta seši.

Viens no lētākajiem un efektīgākajiem veidiem, lai pasargātu savu dzīvību, ir dūmu detektors. Tas nodrošina, ka cilvēki tiktu laikus brīdināti par ugunsnelaimi un paspētu pamest degošās telpas.

Var iegādāties dažādus detektorus. Populārākie un pieprasītākie ir lokālie dūmu detektori. Dūmu detektors fiksē konkrētu dūmu koncentrāciju telpā un sāk signalizēt ar spalgu skaņu. Šie detektori ir paredzēti tikai lietošanai iekštelpās.

Iespējams iegādāties arī specializētus detektorus, kas dos signālu tikai īpašos gadījumos neizraisot viltus trauksmi, piemēram, ēdiena gatavošana virtuvē. Šādām telpām būs piemēroti siltuma jeb termodetektori vai kombinētie gāzes detektori, kas dos signālu par konkrētu gāzes koncentrāciju telpā vai temperatūras svārstībām. Dārgākiem detektoriem ir pieejama funkcija “Klusums”, kuru aktivizējot ir iespējams iegūt 5 – 8 minūtes, lai izvēdinātu telpas un tiktu vaļā no viltus trauksmes izraisītāja.

“Mācību centrs Liepa” ir pilna servisa pakalpojuma sniedzējs un piedāvā kursus “Ugunsdrošība un aizsardzība” 160 stundu profesionālās pilnveides izglītības programma. Mācības tiek realizētas mācību centrā – Braslas ielā 24C, Rīgā. Izglītojamiem tiek nodrošināti ar apjomīgiem izdales materiāliem, praktiskām mācībām un izbraukšanu uz objektu, kā arī kafijas pauzēm. Kursus vada pieredzējis nozares speciālists – Andrejs Ozoliņš, kurš ir ar lielu praktisko pieredzi kursu tematikā, kā arī plašām teorētiskajām zināšanām. Jautājumu gadījumā, lai saņemtu sīkāku informāciju par pakalpojumiem, izmaksām, lūdzu zvaniet  +371 25446635, vai rakstiet liepa@mcliepa.lv, mēs centīsimies sniegt Jums izsmeļošu informāciju par interesējošiem jautājumiem un kopīgi atradīsim Jums labāko risinājumu.

SPECIĀLISTU VIEDOKĻI

CITI RAKSTI

WhatsApp WhatsApp