DŪMU DETEKTORI UN UGUNSDZĒSĪBAS APARĀTI. IZMAIŅAS UN IETEIKUMI.

Sākot ar 2020. gada 1. janvāri visos mājokļos (gan privātmājās, gan dzīvokļos) ir obligāti dūmu detektori, kas reaģē uz dūmiem. Patreiz Ugunsdrošības noteikumu 517. punkts paredz pielāgošanās laiku, taču jau nākamgad  izmaiņas būs obligāta prasība. Vai zini, kādas papildus izmaiņas skars privātmājas?

Ugunsdzēsības aparāti

Privātmājās obligāti būs ne tikai dūmu detektori, bet arī īpašniekam būs papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu. Ugunsdzēsības aparāta dzēstspējai jābūt vismaz 21A 113B. Prioritāri pārbaudes tiks veiktas tajos mājokļos, par kuriem tiks saņemti iesniegumi vai sūdzības vai kuros būs notikuši ugunsgrēki.

Dūmu detektori

Autonoms ugunsgrēka detektors, kas reaģē uz dūmiem, ir neliela ierīce, kas patstāvīgi spēj konstatēt telpā izveidojušos ugunsgrēka faktorus un par to ar 80 dB skaņas signālu aptuveni pusstundu nepārtraukti brīdināt mājokļa iemītniekus. Ārvalstu pieredze liecina, ka dūmu detektori mājokļos līdz pat 75% samazina ugunsgrēkos bojāgājušo skaitu. Pozitīva pieredze šajā jautājumā ir Igaunijai, kur ievērojami samazinājies ugunsgrēkos bojāgājušo skaits. Dūmu detektori ir nopērkami dažādās tirdzniecības vietās. Uz tā korpusa ir jābūt CE marķējumam un informācijai par detektora atbilstību Eiropas standartam EN 14604. Par ugunsdrošības prasību pārkāpšanu fiziskām personām var piemērot 30–280 eiro naudassodu.

“Mācību centrs Liepa” ir pilna servisa pakalpojuma sniedzējs un piedāvā kursus “Ugunsdrošība un aizsardzība” 160 stundu profesionālās pilnveides izglītības programma. Tuvākie kursi 2019. gada 09. septembrī (sākums), Braslas ielā 24C, Rīgā. Izglītojamiem tiek nodrošināti ar apjomīgiem izdales materiāliem, praktiskām mācībām un izbraukšanu uz objektu, kā arī kafijas pauzēm. Jautājumu gadījumā, lai saņemtu sīkāku informāciju par pakalpojumiem, izmaksām, lūdzu zvaniet  +371 25446635, vai rakstiet liepa@mcliepa.lv, mēs centīsimies sniegt Jums izsmeļošu informāciju par interesējošiem jautājumiem un kopīgi atradīsim Jums labāko risinājumu.

SPECIĀLISTU VIEDOKĻI

CITI RAKSTI