Записаться на консультацию очень легко.
Заполните информацию о себе и наш специалист свяжется с вами по телефону и ответит на ваши вопросы.
Darba drošība attiecas uz darba vidi uzņēmumā un ietver visus faktorus, kas ietekmē darbinieku drošību, veselību un labklājību. Darba drošība attiecas uz drošas darba vides nodrošināšanu, droša darba aprīkojuma nodrošināšanu un lietošanu un nepieciešamo procedūru nodrošināšanu.
Darba aizsardzības galvenie mērķi ir uzlabot visu darbinieku drošību un veselību, radot tādus apstākļus, lai rastos potenciāli mazāk draudu nodarbināto veselībai un drošībai.
Droša darba vide ir būtiska gan darbiniekiem, gan darba devējiem un visiem darbiniekiem ir tiesības uz drošību darba vietā. No dažādiem riskiem un traumām brīva darba vide un darba devējs, kas tādu nodrošina piesaista darbiniekus un darbinieki šādā vidē ir apmierinātāki un produktīvāki. Darba drošība ir būtiska neatkarīgi no uzņēmuma lieluma un darbības sfēras.
Kas ir darba vides riski?
Darba aizsardzības likums nosaka, ka darba vides riski ir varbūtība, ka nodarbināto drošībai vai veselībai darba vidē var rasties kaitējums, un šā kaitējuma iespējamā smaguma pakāpe. Katrā darba vietā var identificēt darba vides riskus. Ja tiek savlaicīgi atklāti esošie riski darba vietā un veikti nepieciešamie darba aizsardzības pasākumi to novēršanai vai samazināšanai, tad:
Darba vides risku faktorus var iedalīt sešās grupās.
Fizikālie riska faktori ir neatbilstošs mikroklimats (gaisa temperatūra, relatīvais mitrums, gaisa plūsma) darba vietā, paaugstināts troksnis un vibrācija, nepiemērots apgaismojums, nepietiekama vispārējās ventilācijas sistēmas darbība.
Mehāniskie un traumatisma riska faktori – nepareizu darba paņēmienu metožu lietošana, strādājot ar instrumentiem un iekārtām, asu priekšmetu lietošana, šķēršļi, nelīdzenumi grīdā, piegružota apkārtne, slidens grīdas segums, krītoši priekšmeti, kritiens no augstuma, ceļu satiksmes negadījumi utml.
Ķīmiskie riska faktori var būt dabīgi vai mākslīgi radīti, piemēram, sintētiskie mazgāšanas, dezinfekcijas līdzekļi, auto apkopes līdzekļi un degviela. Pie ķīmiskiem riska faktoriem pieder arī putekļi (abrazīvie, metālu, koksnes, miltu, metālu aerosoli u.c.).
Bioloģiskie darba vides riska faktori
Bioloģiskie riska faktori var būt dabīgas izcelsmes, piemēram, vīrusi, baktērijas, alergēni, insektu kodumi, dzīvnieku uzbrukumi. Tie var izraisīt infekcijas slimības, alerģijas un saindēšanos.
Psiholoģiskie riska faktori ir saistīti ar attiecībām nodarbināto starpā, saspringtiem termiņiem, virsstundām, pārāk liela darba slodzi, paaugstinātu atbildību.
Ergonomiskie riska faktori ir smagumu pārvietošana, darbs piespiedu pozā, biežas, monotonas, atkārtotas kustības, redzes sasprindzinājums.
Darba aizsardzības speciālists veido darba aizsardzības sistēmu un rūpējas par tās uzturēšanu uzņēmumā, organizē darba vides iekšējo uzraudzību un novērtē darba vides riskus un nosaka pasākumus, kā šos riskus samazināt vai novērst. Darba aizsardzības speciālists uzņēmumā nosaka noteikumus drošai darbu veikšanai, organizē un apmāca darbiniekus darba aizsardzībā, nosaka un izvēlas individuālos aizsardzības līdzekļus, kā arī drošības zīmes un plakātus. Sakārto un uztur darba aizsardzības dokumentus atbilstoši noteiktajām prasībām valstī.
“Mācību centrs Liepa” piedāvā apmācības darba aizsardzības speciālistiem – “Darba aizsardzības pamatlīmeņa zināšanu izglītības programma” 60 stundas, pievienojies mācībām un sakārto, izveido darba aizsardzības sistēmu uzņēmumā.
Ja nepieciešama plašāka informācija vai konsultācija sazinies ar mums – zvaniet +37125446635, vai rakstiet liepa@mcliepa.lv
“Mācību centrs Liepa” ir pilna servisa pakalpojuma sniedzējs, kas nodrošina pakalpojumus darba aizsardzībā, sākot ar konsultāciju līdz nepieciešamo darba aizsardzības dokumentu sakārtošanai, izstrādei un organizācijas pilnai darba aizsardzības uzraudzībai, atbilstoši valsts kontrolējošo institūciju un likumdošanas prasībām.