Currently set to Index
Currently set to Follow

TRŪKST KVALIFICĒTU TRAKTORTEHNIKAS VADĪTĀJU. TRAKTORTEHNIKAS KURSI.

Ikdienas komunikācijā neviļus ir izveidojies dalījums pilsēta (tātad Rīga) un lauki (visas pārējās pilsētas). Protams, šis dalījums ir kļūdains, jo laukos aktīva darbība notiek, vēl jo vairāk – ir vērojams kvalificētu darbinieku trūkums. Mūsdienās kļūst aizvien grūtāk piesaistīt sezonas laukstrādniekus, jo pieprasījums pēc kvalificētiem darbiniekiem ir ne tikai Latvijā, bet arī ārpus Latvijas (Vācijā, Nīderlandē), kur ir lielākas algas. Traktortehnikas kursi viennozīmīgi ir veiksmīgs veids, kā pilnveidot sevi un pieteikt savi mūsdienu dinamiskajam darba tirgum.

Vai traktortehnikas kursi ir pieprasīti?

Investīcija izglītībā vienmēr sevi ir attaisnojusi. Pēc sludinājuma portāla www.ss.com datiem (uz 2019. gada 18. septembri) tiek meklēti 40 traktortehnikas vadītāji. Pieprasījums apgūt traktortehnikas vadīšanu un pilnvērtīgi strādāt ar traktortehniku atbilstoši noteiktajām normām noteikti ir. Tāpat arī novērojam, ka traktortehnikas kursi gūst aizvien lielāku popularitāti visu piedāvāto kursu vidū. Liela daļa izglītojamo mācās arī, lai strādātu savās saimniecībās, nevis piedalītos darba tirgū.

Vai trūkst darbinieki lauksaimniecības nozarē?

Vasaras sezonā lauksaimniecībā iztrūka vismaz 20% darbaroku, intervijā aģentūrai LETA atzina Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs. Tiek paredzēts, ka laukos nākotnē situācija neuzlabosies un pasliktināsies. Neskaidrības rada izvēlētie novadu apvienošanas modeļi. Nozarē trūkst speciālistu, un arī tehnoloģijas, kuras lauksaimniecībā lieto, prasa arvien lielākas zināšanas. Zemniekiem šobrīd jākonkurē, piemēram, ar būvniecības nozari, kur arī trūkst darbinieku un sola labas algas.

Kādas traktortehnikas kategorijas ir iespējams apgūt?

Ir 4 traktortehnikas vadīšanas kategorijas:

  • TR1 kategorijas vadītājs (traktori, lauksaimniecības pašgājējmašīnas, komunālās mašīnas, universālās pašgājējmašīnas ar pilnu masu līdz 7500 kilogramiem);
  • TR2 kategorijas traktortehnikas vadītājs (visi traktori, lauksaimniecības pašgājējmašīnas, komunālās mašīnas, universālās pašgājējmašīnas, buldozeri, ekskavatori, iekrāvēji un speciālās pašgājējmašīnas);
  • TR3 kategorijas traktortehnikas vadītājs (meža mašīnas, ekskavatori, iekrāvēji un speciālās pašgājējmašīnas);
  • TR4 kategorijas traktortehnikas vadītājs (ceļu būves mašīnas, buldozeri, ekskavatori, iekrāvēji un speciālās pašgājējmašīnas).

“Mācību centrs Liepa” ir pilna servisa pakalpojuma sniedzējs, kas nodrošina pakalpojumus darba aizsardzībā, sākot ar konsultāciju līdz nepieciešamo darba aizsardzības dokumentu sakārtošanai, izstrādei un organizācijas pilnai darba aizsardzības uzraudzībai, atbilstoši  valsts kontrolējošo institūciju un likumdošanas prasībām. “Mācību centrs Liepa” piedāvā arī kursus “Traktortehnika (TR1, TR2, TR3, TR4)”. Mācībās ir iekļautas gan teorētiskās, gan praktiskās nodarbības! Tuvākie kursi – 02. oktobris, Rīgā, 07. oktobris, Talsos un 08. oktobris, Valmierā. Mūsu pasniedzēji ir jomas speciālisti un sniegs Jums vislabākās zināšanas, dalīsies pieredzē, lai Jūs veiksmīgi nokārtu traktortehnikas tiesības, un efektīvi pielietotu zināšanas praksē, kas Jums palīdzēs iekļauties darba tirgū un gūt panākumus. Jautājumu gadījumā, lai saņemtu sīkāku informāciju par pakalpojumiem, tā izmaksām, lūdzu zvaniet  +371 25446635, vai rakstiet liepa@mcliepa.lv, mēs centīsimies sniegt Jums izsmeļošu informāciju par interesējošiem jautājumiem un kopīgi atradīsim Jums labāko risinājumu.

SPECIĀLISTU VIEDOKĻI

CITI RAKSTI