TRAUKSMES SIRĒNU PĀRBAUDE – TRAUCĒJUMI SEPTIŅĀM TRAUKSMES SIRĒNĀM

Piektdien, 10. maijā no 10:30 līdz 10:50, visā Latvijā tika veikta trauksmes sirēnu pārbaude, kad uz trim minūtēm iedarbinās trauksmes sirēnas.

Trauksmes sirēnu pārbaude tiek veikta, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas darbību, lai konstatētu bojājumus/traucējumus trauksmes sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamībā. Trauksmes sirēnas ir paredzētas iedzīvotāju ātrai brīdināšanai gadījumos, kad notikusi dabas vai tehnogēna katastrofa, vai arī pastāv to draudi.

Trauksmes sirēnu pārbaude tika veikta 164 trauksmes sirēnās. Bez traucējumiem automātiski attālināti nostrādājušas 157 trauksmes sirēnas – četras trauksmes sirēnas iedarbinātas manuāli, bet trīs trauksmes sirēnas nav nostrādājušas, jo konstatēti darbības traucējumi. Trauksmes sirēnu pārbaudes rezultāti:

  • Rīgā un Rīgas reģionā 53 trauksmes sirēnas automātiski nostrādājušas, bet 2 nenostrādāja;
  • Kurzemē 28 trauksmes sirēnas automātiski nostrādājušas, bet 1 trauksmes sirēna nav darbojusies;
  • Zemgalē 22 trauksmes sirēnas automātiski nostrādājušas, bet 1 trauksmes sirēna iedarbināta manuāli;
  • Latgalē 27 trauksmes sirēnas automātiski nostrādājušas, bet 2 trauksmes sirēnas iedarbinātas manuāli;
  • Vidzemē no 27 trauksmes sirēnas automātiski nostrādājušas, bet 1 trauksmes sirēna iedarbināta manuāli.

Iepriekš, kad tika veikt trauksmes sirēnu pārbaude, no 164 sirēnām iedarbinātas 163, no kurām bez darbības traucējumiem automātiski nostrādāja 160 trauksmes sirēnas, manuāli tika iedarbināta 1 trauksmes sirēna, bet 2 trauksmes sirēnas nenostrādāja.

“Mācību centrs Liepa” ir pilna servisa pakalpojuma sniedzējs un piedāvā kursus “Ugunsdrošība un aizsardzība” 160 stundu profesionālās pilnveides izglītības programma. Mācības tiek realizētas mācību centrā – Braslas ielā 24C, Rīgā. Tuvākie kursi – 13. jūnijs (sākums). Izglītojamiem tiek nodrošināti ar apjomīgiem izdales materiāliem, praktiskām mācībām un izbraukšanu uz objektu, kā arī kafijas pauzes. Kursus vada pieredzējis nozares speciālists – Andrejs Ozoliņš, kurš ir ar lielu praktisko pieredzi kursu tematikā, kā arī plašām teorētiskajām zināšanām ugunsdrošībā un civilā aizsardzībā. Jautājumu gadījumā, lai saņemtu sīkāku informāciju par pakalpojumiem, izmaksām, lūdzu zvaniet  +371 25446635, vai rakstiet liepa@mcliepa.lv, mēs centīsimies sniegt Jums izsmeļošu informāciju par interesējošiem jautājumiem un kopīgi atradīsim Jums labāko risinājumu!

SPECIĀLISTU VIEDOKĻI

CITI RAKSTI