Currently set to Index
Currently set to Follow

Psihoemocionālie riski ir jauna darba aizsardzības problēma ar kuru savās darba vietās saskaras arvien vairāk nodarbināto visā pasaulē. Psihoemocionālie riski un stress darbā ir viena no galvenajām darba drošības un veselības aizsardzības problēmām Eiropā.

Aptuveni puse Eiropas darbinieku uzskata, ka psihoemocionālie riski ir bieži sastopama parādība darba vietā. Stress ir cēlonis aptuveni 50% no darbinieku kavētajām darba dienām.

Darba apstākļi, kuri spēj radīt psihoemocionālos riskus:

  • pārmērīga darba slodze;
  • neskaidri noteikti darba pienākumi;
  • nepārdomāta organizatorisko pārmaiņu valdība;
  • neefektīva komunikācija;
  • atbalsta trūkums no vadības puses.

Patīkami ir strādāt darba vietā, kurā nav psihoemocionālie riski, tādējādi tiek uzlabota darba efektivitāte, darbinieku garīgā un fiziskā labklājība. Ja darbinieki ilgstoši cieš no stresa, var rasties garīgās veselības traucējumi un smagi fiziskās veselības traucējumi, samazinās kopējā uzņēmējdarbības efektivitāte, palielinās darba kavējumu skaits, pieaug negadījumu un ievainojumu skaits darba vietā.

Valsts darba inspekcija ir sākusi kampaņu, lai pievērstu uzmanību uz problēmas aktualitāti. Akcijas laikā noskaidrots, ka stresu, spriedzi izjūt tūkstošiem valsts un pašvaldību uzņēmumu darbinieku. Kopumā akcijas laikā savu viedokli par psihoemocionālo vidi darba vietā izteikuši gandrīz 5000 cilvēku no kopumā 150 valsts un pašvaldību uzņēmumiem. 39% aptaujāto novērojuši veselības stāvokļa pasliktināšanos, bet vēl trešdaļa jeb 34% piedzīvojuši aprunāšanu un ņirgāšanos, savukārt 35% pat cietuši no klientu uzbrukuma. Valsts darba inspekcijas inspektori ir apsekojuši visus 150 uzņēmumus. To vadībai uzdots gada laikā konstatētās nepilnības novērst, tad inspektori dosies pārbaudēs vēlreiz.

Psihologi iesaka darbiniekiem iemācīties nepieļaut psihoemocionālos riskus darba vietās un pievērst uzmanību darbinieku atvaļinājumu grafikam, lai atvaļinājums tiktu izmantots.

“Mācību centrs Liepa” ir pilna servisa pakalpojuma sniedzējs, kas nodrošina pakalpojumus darba aizsardzībā, sākot ar konsultāciju līdz nepieciešamo darba aizsardzības dokumentu sakārtošanai, izstrādei un organizācijas pilnai darba aizsardzības uzraudzībai, atbilstoši  valsts kontrolējošo institūciju un likumdošanas prasībām. “Mācību centrs Liepa” piedāvā arī kursus “Darba aizsardzības pamatlīmeņa zināšanu izglītības programma” 60 stundas Apmācības vada profesionāli pasniedzēji ar lielu praktisko pieredzi kursu tematikā, kā arī plašām teorētiskajām zināšanām. Mācību process tiek organizēts izmantojot modernas mācību metodes un kvalitatīvus izdales materiālus. Tiek nodrošināta individuāla pieeja katram izglītojamajam. Jautājumu gadījumā, lai saņemtu sīkāku informāciju par pakalpojumiem, tā izmaksām, lūdzu zvaniet  +371 25446635, vai rakstiet liepa@mcliepa.lv, mēs centīsimies sniegt Jums izsmeļošu informāciju par interesējošiem jautājumiem un kopīgi atradīsim Jums labāko risinājumu.

SPECIĀLISTU VIEDOKĻI

CITI RAKSTI

Summary
PSIHOEMOCIONĀLIE RISKI DARBA VIETĀ.
Article Name
PSIHOEMOCIONĀLIE RISKI DARBA VIETĀ.
Description
Psihoemocionālie riski ir jauna darba aizsardzības problēma ar kuru savās darba vietās saskaras arvien vairāk nodarbināto visā pasaulē. Psihoemocionālie riski un stress darbā ir viena no galvenajām darba drošības un veselības aizsardzības problēmām Eiropā.
Author
Publisher Name
Mācību centrs Liepa
Publisher Logo