Covid-19 apstākļos, strauji attīstās digitālās tehnoloģijas un personas datu aizsardzība kļūst par izaicinājumu. 2018. gada 25. maijā stājās spēkā digitālajam laikmetam pielāgotie ES datu aizsardzības noteikumi, kas nostiprina iedzīvotāju tiesības un vienkāršo noteikumus uzņēmumiem.

Datu valsts inspekcija sadarbībā ar  SIA “Kantar” 2020. gada beigās veica sabiedriskās domas pētījumu “Sabiedrības informētība un izpratne par personas datu aizsardzību”, lai izprastu, cik personas datu aizsardzība ir saprotama sabiedrībai. Pētījums atklāja, ka mazliet vairāk kā puse aptaujāto iedzīvotāju norādījuši, ka to galvenais informācijas avots informācijas iegūšanai par datu aizsardzību ir internets, savukārt 78% aptaujāto interneta lietotāju ir izmantojuši privātuma iestatījumu iespējas savu sociālo tīklu kontos. Sabiedrības subjektīvā kontroles izjūta pār saviem personas datiem ir vidēja. Lai arī kopumā gandrīz puse jeb 46% uzskata, ka viņiem ir liela vai drīzāk liela kontrole pār saviem personas datiem, tomēr katrs trešais jeb 31% kontroles iespējas pār tiem novērtē kā vidējas, savukārt 23% kā ļoti zemas, kad kontroles pār saviem personas datiem praktiski nav.

Aizvien vairāk iedzīvotāju ir saskārušies ar telefonkrāpniekiem, kad personas datu aizsardzība netiek ievērota. Datu valsts inspekcija brīdina iedzīvotājus par telefonkrāpnieku aktivitāti, kuri stādās priekšā kā Eiropas Datu aizsardzības uzraudzītāja vai Eiropas Savienības dalībvalsts datu aizsardzības uzraudzības iestādes darbinieki. Mērķis ir iegūt personas datus un pieeju personas bankas kontiem. Nedrīkst dalīties ar personas datiem – saukt piekļuves paroles vai norādīt bankas kontu piekļuves datus, lejupielādēt programmas, kuras nosūtītas uz e-pastu, vai sekot apšaubāmām tīmekļvietņu saitēm! Parasti krāpnieku sarunvaloda ir bijusi krievu un zvanīts vairākas reizes, bet valsts, no kuras zvana, mainās, savukārt informācijas pasniegšanas veids – strukturēts un pārliecinošs. Noteikti, ja tiek pārkāpta personas datu aizsardzība un esat kļuvuši par upuri krāpnieciskām darbībām, nekavējoties ir jāvēršas Valsts policijā!

“Mācību centrā Liepa” ir viens no nedaudzajiem mācību centriem, kurš piedāvā datu aizsardzības speciālista apmācības. Kursa ietvaros tiek apskatīti teorētiskie jautājumi un praktiskie piemēri. Par kursa apgūšanu tiks izsniegts sertifikāts, kas šobrīd kalpo kā pierādījums zināšanām datu aizsardzībā. Pēc apmācībām, kursants var veikt visas personas datu aizsardzības speciālista funkcijas. Tuvākie kursi 18. oktobrī (sākums), Braslas ielā 24C, Rīgā. Jautājumu gadījumā, lai saņemtu sīkāku informāciju par pakalpojumiem, tā izmaksām, lūdzu zvaniet +371 29263834, vai rakstiet iveta@mcliepa.lv Mēs centīsimies sniegt Jums izsmeļošu informāciju par interesējošiem jautājumiem. Kopīgi atradīsim Jums labāko risinājumu!

SPECIĀLISTU VIEDOKĻI

CITI RAKSTI