NO 2019. GADA 1. APRĪĻA BŪS AIZLIEGTS SNIEGT KOSMĒTISKĀ IEDEGUMA PAKALPOJUMUS NEPILNGADĪGĀM PERSONĀM

Turpmāk arī Latvijā būs aizliegts sniegt kosmētiskā iedeguma pakalpojumus nepilngadīgām personām. To paredz Ministru kabineta 15. janvārī apstiprinātais noteikumu projekts “Higiēnas prasības kosmētiskā iedeguma pakalpojuma sniegšanai”, kas stāsies spēkā 1. aprīlī.

Jaunie noteikumi solārijiem paredz stingrākas prasības UV starojuma iekārtām, pakalpojuma sniegšanas telpām un to uzturēšanai, darbinieku kvalifikācijai un apmācībai, kā arī ievieš līdz šim nebijušus ierobežojumus kosmētiskā iedeguma pakalpojuma reklāmai.

2018. gadā Veselības inspekcijas uzraudzībā bija 556 objekti, kas ikdienā sniedz solārija pakalpojumus. No tiem 111 ir solārija studijas, bet 445 cita veida pakalpojuma sniedzēji (peldbaseini, sporta klubi, veselības centri, skaistumkopšanas saloni un viesnīcas).

Sniegt kosmētiskā iedeguma pakalpojumu nepilngadīgām personām aizliedz arī šobrīd spēkā esošā likumdošana, tas pusaudžiem joprojām ir salīdzinoši brīvi pieejams, uzrādot ģimenes ārsta vai dermatologa izziņu par veselības stāvokļa atbilstību pakalpojuma saņemšanai. Šāda prasība jauniešus neattur apmeklēt solāriju. Latvijā veikts pētījums atklāj, ka nepilngadīgas personas pirmoreiz ultravioletā starojuma iekārtas izmanto vidēji 14,8 gadu vecumā. Tas ir ļoti augsts rādītājs, ņemot vērā, ka agrīna ādas pakļaušana UV staru iedarbībai būtiski palielina saslimšanas ar ļaundabīgu audzēju risku. Tikai katram piektajam (16,6%) skolēnam vecumā no 14 līdz 18 gadiem, izmantojot solārija pakalpojumu, ir lūgts uzrādīt personu apliecinošu dokumentu. Turpmāk kosmētiskā iedeguma pakalpojumu būs atļauts sniegt tikai pilngadīgām personām, neparedzot atsevišķus izņēmumus, kā tas bijis līdz šim.

Projekta ietvaros ir ietvertas papildu prasības kosmētiskā iedeguma pakalpojuma reklāmas saturam un noformējumam, piemēram, pakalpojuma reklāmā turpmāk būs jāiekļauj informācija, ka pakalpojumu sniedz tikai pilngadīgām personām un pārmērīga UV starojuma iekārtas lietošana ir kaitīga cilvēka veselībai. Jaunās prasības paredz, ka brīdinājumu teksta burtu izmēram jābūt tādam, lai informācija aizņemtu lielāko tehniski iespējamo daļu no tekstam paredzētā laukuma.

Noteikumu projekts paredz arī kādu no līdzšinējām prasībām atvieglot, piemēram, noteikumu projektā nav saglabāta šobrīd spēkā esošā prasība veikt pakalpojumu sniegšanas vietas telpu, iekārtu un aprīkojuma apkopes tīrīšanas un dezinfekcijas uzskaiti.

Jaunais regulējums stāsies spēkā 2019. gada 1. aprīlī, aizstājot līdzšinējos Ministru kabineta noteikumus Nr. 834 Noteikumi par kosmētiskā iedeguma iegūšanas pakalpojuma higiēnas un nekaitīguma prasībām un šo prasību uzraudzības kārtību.

“Mācību centrs Liepa” ir pilna servisa pakalpojuma sniedzējs, kas nodrošina pakalpojumus darba aizsardzībā, sākot ar konsultāciju līdz nepieciešamo darba aizsardzības dokumentu sakārtošanai, izstrādei un organizācijas pilnai darba aizsardzības uzraudzībai, atbilstoši  valsts kontrolējošo institūciju un likumdošanas prasībām. “Mācību centrs Liepa” piedāvā arī kursus “Darba aizsardzības pamatlīmeņa zināšanu izglītības programma” 60 stundas. Apmācības vada profesionāli pasniedzēji ar lielu praktisko pieredzi kursu tematikā, kā arī plašām teorētiskajām zināšanām. Mācību process tiek organizēts izmantojot modernas mācību metodes un kvalitatīvus izdales materiālus. Tiek nodrošināta individuāla pieeja katram izglītojamajam. Jautājumu gadījumā, lai saņemtu sīkāku informāciju par pakalpojumiem, tā izmaksām, lūdzu zvaniet  +371 25446635, vai rakstiet liepa@mcliepa.lv, mēs centīsimies sniegt Jums izsmeļošu informāciju par interesējošiem jautājumiem un kopīgi atradīsim Jums labāko risinājumu.

SPECIĀLISTU VIEDOKĻI

CITI RAKSTI