Notiekot nelaimei, ir svarīgi nodrošināt operatīvu saziņu ar glābšanas dienestiem. Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs sadarbojoties ar Valsts policiju un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu ir veicis mobilās lietotnes “Mana drošība” pilnveidi. Mobilā lietotne “Mana drošība” sniedz iespēju arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām ziņot par notikušu nelaimi operatīvajiem dienestiem. Mobilā lietotne ir tiešsaistes rīks, kā arī ziņošanai par ceļu satiksmes negadījumiem vai pārkāpumiem un noziedzīgiem nodarījumiem interneta vidē.

Kādas ir mobilas lietotnes “Mana drošība” iespējas? Tās galvenokārt ir:

  • iespēja automātiski nosūt personas atrašanās vietas koordinātas;
  • vienlaikus ir iespēja uzsākt saraksti ar glābšanas dienesta dispečeru, ja persona nav spējīga mutiski ziņot par ārkārtas situācijas detaļām, kā arī nav spējīga nosaukt vai nezina savu atrašanās vietu;
  • iespēja precīzi noteikt personas atrašanās vietu, izmantojot GPS sniegtos informāciju. Lai noteiktu precīzu atrašanās vietu viedtālrunī jābūt aktivizētai GPS funkcijai, ja persona pati to nebūs aktivizējusi, aplikācija par to atgādinās. Saņemot īsziņu, glābšanas dienests nekavējoties sniegs atbildi.

Gadījumā, ja personai ir nepieciešama palīdzība, ir arī jānosūta īsziņa vai arī jāveic zvans glābšanas dienestam, koordinātas ir papildus rīks, lai atvieglotu dienestu darbu un palīdzība pie personas nokļūtu ātrāk.

Lai izmantotu iespēju nosūtīt īsziņu vai zvanīt, vienlaikus sniedzot savas atrašanās vietas koordinātas, personai savā viedtālrunī nepieciešams lejuplādēt mobilo aplikāciju “Mana drošība”, kur būs iespēja ievadīt pirmreizējo informāciju par sevi un apgādībā esošām personām.

Sadaļā “Drošība satiksmē” var iepazīties ar informāciju par rīcību dažādās ceļu satiksmes situācijās. Sadaļa “Drošība internetā” ir veltīta drošības jautājumiem, kas saistīti ar interneta vidi.

“Mācību centrs Liepa” ir pilna servisa pakalpojuma sniedzējs un piedāvā kursus “Ugunsdrošība un aizsardzība” 160 stundu profesionālās pilnveides izglītības programma. Mācības tiek realizētas mācību centrā – Braslas ielā 24C, Rīgā. Izglītojamiem tiek nodrošināti ar apjomīgiem izdales materiāliem, praktiskām mācībām un izbraukšanu uz objektu, kā arī kafijas pauzēm. Kursus vada pieredzējis nozares speciālists – Andrejs Ozoliņš, kurš ir ar lielu praktisko pieredzi kursu tematikā, kā arī plašām teorētiskajām zināšanām. Jautājumu gadījumā, lai saņemtu sīkāku informāciju par pakalpojumiem, izmaksām, lūdzu zvaniet  +371 25446635, vai rakstiet liepa@mcliepa.lv, mēs centīsimies sniegt Jums izsmeļošu informāciju par interesējošiem jautājumiem un kopīgi atradīsim Jums labāko risinājumu.

SPECIĀLISTU VIEDOKĻI

CITI RAKSTI