Droša darba vide  – būtisks darba devēja uzdevums. Pastāv dažādi darba vides riska faktori. Viens no tiem – roku tirpšana un sāpēšana. Roku tirpšanai un sāpēm ir daudz dažādu iemeslu, tāpēc ir nepieciešama rūpīga izmeklēšana.

Izplatītākais tirpšanas iemesls ir nerva saspiedums. Divas biežākās saslimšanas šajā slimību grupā ir karpālā un kubitālā kanāla sindroms. Karpālā kanāla sindroms mūsdienās ir izteikta datora speciālistu kaite. Karpālā kanāla sindroms biežāk mēdz būt noliktavu un biroju darbiniekiem, tiem, kuri daudz strādā pie datora vai konveijera, skolotājiem,  frizieriem, zobārstiem, elektriķiem, dārzniekiem, laukstrādniekiem.

Droša darba vide  – būtisks darba devēja uzdevums. Pastāv dažādi darba vides riska faktori. Viens no tiem – roku tirpšana un sāpēšana. Roku tirpšanai un sāpēm ir daudz dažādu iemeslu, tāpēc ir nepieciešama rūpīga izmeklēšana.

Izplatītākais tirpšanas iemesls ir nerva saspiedums. Divas biežākās saslimšanas šajā slimību grupā ir karpālā un kubitālā kanāla sindroms. Karpālā kanāla sindroms mūsdienās ir izteikta datora speciālistu kaite. Karpālā kanāla sindroms biežāk mēdz būt noliktavu un biroju darbiniekiem, tiem, kuri daudz strādā pie datora vai konveijera, skolotājiem,  frizieriem, zobārstiem, elektriķiem, dārzniekiem, laukstrādniekiem. Sievietēm karpālā kanāla sindroms ir izplatīts četras reizes biežāk nekā vīriešiem. Tāpēc vēl jo  vairāk ir svarīgi, lai tiek nodrošināta droša darba vide.

Slimības pazīmes ir tādas, ka sākotnēji sāk tirpt pirksti, sāp plaukstas, īpaši naktīs. Tirpšana un sāpes progresē. Pirksti no rītiem ir pietūkuši un nejutīgi. Pakāpeniski attīstās kustību traucējumi plaukstā. Ar laiku cilvēks vairs nespēj satvert un noturēt sīkus priekšmetus un nespēj veikt pat vienkāršus ikdienas darbus. Roku tirpšanu nedrīkst atstāt bez ievērības, īpaši, ja tā atkārtojas vai īsā laikā nepāriet. Un nedrīkst atrunāties, ka nav laika iet pie ārsta, ka jāstrādā, gan jau pāries pats no sevis.

Vislabākā metode cīņā pret roku tirpšanu – droša darba vide un nedot iemeslu slimībai rasties. Būtu nepieciešams uzlabot savu darbavietu, domājot par ergonomiku, lai nepieļautu karpālā kanāla sindroma attīstību, piemēram, strādājot pie datora, izmantosim mīkstu plaukstas atbalstu un ik stundu vismaz pāris minūtes veltīsim plaukstu un pirkstu izvingrināšanai – plaukstu apļošanai, atliekšanai, pieliekšanai pie apakšdelma, kā arī pastiepšanai, pirkstu izplešanai un savilkšanai. Vakaros pēc lielākas slodzes vajadzētu palutini savas rokas ar kontrastvannām vai atvēsinošām kompresēm, atvēsinošām kompresēm, profilaktiski lietot B grupas vitamīnus.

“Mācību centrs Liepa” ir pilna servisa pakalpojuma sniedzējs, kas nodrošina pakalpojumus darba aizsardzībā, sākot ar konsultāciju līdz nepieciešamo darba aizsardzības dokumentu sakārtošanai, izstrādei un organizācijas pilnai darba aizsardzības uzraudzībai, atbilstoši  valsts kontrolējošo institūciju un likumdošanas prasībām. “Mācību centrs Liepa” piedāvā arī kursus “Darba aizsardzības pamatlīmeņa zināšanu izglītības programma” 60 stundas. Tuvākie kursi – 2019. gada 24. septembrī (sākums), Braslas ielā 24 C. Apmācības vada profesionāli pasniedzēji ar lielu praktisko pieredzi kursu tematikā, kā arī plašām teorētiskajām zināšanām. Mācību process tiek organizēts izmantojot modernas mācību metodes un kvalitatīvus izdales materiālus. Tiek nodrošināta individuāla pieeja katram izglītojamajam. Jautājumu gadījumā, lai saņemtu sīkāku informāciju par pakalpojumiem, tā izmaksām, lūdzu zvaniet  +371 25446635, vai rakstiet liepa@mcliepa.lv, mēs centīsimies sniegt Jums izsmeļošu informāciju par interesējošiem jautājumiem un kopīgi atradīsim Jums labāko risinājumu.

SPECIĀLISTU VIEDOKĻI

CITI RAKSTI