IEDZĪVOTĀJU APTAUJA UN KONSULTĒŠANA PAR UGUNSDROŠĪBU DZĪVESVIETĀS

No šā gada 1. augusta līdz 31. oktobrim Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) veiks dzīvojamo māju iedzīvotāju aptauju un konsultēs par ugunsdrošību dzīvesvietās. Tas tiek darīts, lai sekmētu ugunsdrošības uzlabošanos valstī.

Pamatojums tam ir statistikas dati, kuri liecina, ka 2018. gadā valstī reģistrēti 9134 ugunsgrēki. Ugunsgrēkos cieta 302 cilvēki, bet gāja bojā 81 cilvēks. No visiem ugunsgrēkiem 2087 jeb gandrīz 23% bija izcēlušies tieši dzīvojamās mājās. Vairumā gadījumu degšanas platības ir ļoti nelielas – tās nepārsniedza 1m2, turklāt izcelšanās vieta biežāk bijusi virtuve. Noteikti lielu daļu no šīm ugunsnelaimēm varēja savlaicīgi novērst, ja tiktu ievērotas ugunsdrošības prasības un uzstādīts mājoklī dūmu detektors. VUGD jau otro gadu veic šāda veida aptauju un konsultēšanu, lai ilgtermiņā pakāpeniski samazinātu šādu ugunsgrēku izcelšanās iespējamību.

Gaidāmo aptauju laikā, VUGD amatpersonas gan darba dienās, gan arī brīvdienās dosies uz dzīvojamām mājām, lai aptaujātu to īpašniekus. VUDG amatpersona stādīsies priekšā un uzrādīs dienesta apliecību un būs dienesta formas tērpā. VUGD amatpersona iedzīvotājam uzdos apmēram 20 jautājumus vienlaikus sniedzot konsultācijas.

Iepriekšējās aptaujas laikā 2018.gadā, VUGD amatpersonas veica vairāk nekā 10 400 mājokļu īpašnieku aptaujas un konsultēja par ugunsdrošības prasībām. Aptaujas rezultāti liecināja, ka vairumā gadījumu iedzīvotāji zina, kas ir jāpaveic, lai uzlabotu ugunsdrošību, bet, ja pasākumu īstenošanā jāiegulda finanšu līdzekļi, tad lielākoties tie netiek īstenoti.

Ikvienam dzīvojamo māju īpašniekiem ir jārūpējas par sava īpašuma ugunsdrošību! Viss, kas ir nepieciešams, tā ir atbildība un zināšanas. Neatliec rūpes par savu un līdzcilvēku drošību! Savlaicīgi veic nepieciešamās darbības, lai mājokli padarītu ugunsdrošu!

“Mācību centrs Liepa” ir pilna servisa pakalpojuma sniedzējs un piedāvā kursus “Ugunsdrošība un aizsardzība” 160 stundu profesionālās pilnveides izglītības programma. Tuvākie kursi 2019. gada 09. septembrī (sākums), Braslas ielā 24C, Rīgā. Izglītojamiem tiek nodrošināti ar apjomīgiem izdales materiāliem, praktiskām mācībām un izbraukšanu uz objektu, kā arī kafijas pauzēm. Kursus vada pieredzējis nozares speciālists – Andrejs Ozoliņš, kurš ir ar lielu praktisko pieredzi kursu tematikā, kā arī plašām teorētiskajām zināšanām. Jautājumu gadījumā, lai saņemtu sīkāku informāciju par pakalpojumiem, izmaksām, lūdzu zvaniet  +371 25446635, vai rakstiet liepa@mcliepa.lv, mēs centīsimies sniegt Jums izsmeļošu informāciju par interesējošiem jautājumiem un kopīgi atradīsim Jums labāko risinājumu.

SPECIĀLISTU VIEDOKĻI

CITI RAKSTI