DZĪVOKĻU ĪPAŠNIEKIEM IR JĀLIKVIDĒ VENTILĀCIJAS ŠAHTĀS IEVIETOTIE VIRTUVES GAISA NOSŪCĒJI LĪDZ 2019. GADA 1. JANVĀRIM

Ministra kabineta noteikumi Nr. 238 “Ugunsdrošības noteikumi” 89.10 apakšpunkts nosaka, ka daudzdzīvokļu ēkā ir aizliegts dabīgās ventilācijas kanālam pievienot mehāniskās ventilācijas iekārtu, ja telpā izvietots gāzes aparāts un nav ventilācijas, kas nodrošina pastāvīgu gaisa apmaiņu telpā un noplūdušās gāzes novadīšanu ārpus būves. Šo noteikumu 89.10. apakšpunkts stājas spēkā 2019. gada 1. janvārī.

Jebkāda iejaukšanās būves pamatkonstrukcijās, piemēram, bez saskaņojuma pārbūvējot dabisko ventilāciju un pievienojot tvaika nosūcēju, nav pieļaujama un ir uzskatāma par patvaļīgu būvniecību. Ventilācijas sistēma un ierīce jāizbūvē atbilstoši Latvijas būvnormatīvam un jāuztur darba kārtībā.

Virtuvēs, kurās izmanto gāzi, jābūt dabiskai ventilācijai, lai gadījumā, kad no gāzes iekārtas vai caurules ir noplūde, gāze nepaliktu virtuvē, bet tiktu novadīta ārpus ēkas, novēršot bīstamu gāzes koncentrāciju un eksploziju. Tvaika nosūcējs ir atļauts, ja to lieto kopā ar filtru, kas jāmaina ik pēc trim mēnešiem, to aizliegts pievienot vienīgajam dabiskās ventilācijas kanālam. Nepietiekama ventilācija palielina ugunsbīstamības risku un negatīvi ietekmē cilvēka veselības stāvokli. Pastiprināta uzmanība ir jāpievērš tam, ka ventilācijas sistēma ir noteikti jātīra, lai tie nodrošinātu ilgmūžību un strādātu ar lielāku atdevi.

Saskaņā ar Ugunsdrošības noteikumiem dabiskās ventilācijas kanāls jāpārbauda un jātīra ne retāk kā reizi 5 gados, savukārt, ja objektā ir gāzes aparāts, – ne retāk kā reizi 3 gados. Savukārt mehāniskās ventilācijas sistēmas tehniskā stāvokļa pārbaude un tīrīšana jāveic reizi 5 gados, bet mehāniskās ventilācijas sistēma, kas nosūc degtspējīgas gāzes, tvaikus vai putekļus un kuru aprīko ar aizsargierīcēm, kas nepieļauj svešķermeņu iekļūšanu sistēmā, jāpārbauda un jātīra ne retāk kā reizi gadā.

Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 179. panta pirmā daļa par ugunsdrošības prasību pārkāpšanu paredz naudas sodu fiziskajām personām no 30 līdz 280 eiro apmērā, juridiskām personām – no 280 līdz 1400 eiro apmērā. Savukārt minētā likuma 179.3 pants par VUGD amatpersonu likumīgo prasību nepildīšanu, informācijas nesniegšanu un nepatiesas informācijas sniegšanu dienestam paredz naudas sodu fiziskajām personām no 70 līdz 700 eiro apmērā, juridiskām personām – no 350 līdz 7100 eiro apmērā.

“Mācību centrs Liepa” ir pilna servisa pakalpojuma sniedzējs un piedāvā kursus “Ugunsdrošība un aizsardzība” 160 stundu profesionālās pilnveides izglītības programma. Mācības tiek realizētas mācību centrā – Braslas ielā 24C, Rīgā. Izglītojamiem tiek nodrošināti ar apjomīgiem izdales materiāliem, praktiskām mācībām un izbraukšanu uz objektu, kā arī kafijas pauzēm. Kursus vada pieredzējis nozares speciālists – Andrejs Ozoliņš, kurš ir ar lielu praktisko pieredzi kursu tematikā, kā arī plašām teorētiskajām zināšanām. Nākamā grupa mācības uzsāk 12. oktobrī. Jautājumu gadījumā, lai saņemtu sīkāku informāciju par pakalpojumiem, izmaksām, lūdzu zvaniet  +371 25446635, vai rakstiet liepa@mcliepa.lv, mēs centīsimies sniegt Jums izsmeļošu informāciju par interesējošiem jautājumiem un kopīgi atradīsim Jums labāko risinājumu.

SPECIĀLISTU VIEDOKĻI

CITI RAKSTI