Pagājušajā gadā palielinājies nelaimes gadījumu skaits darba vietās. Par 20% vairāk ir to negadījumu, kuros cilvēki gājuši bojā. Darba devējs ir atbildīgs, lai tiktu ievērota drošība darba vietā.  Riskantākās nozares joprojām ir lauksaimniecība, mežsaimniecība, apstrādes rūpniecība, būvniecība, transports un uzglabāšana. Nodarbinātajam ir tiesības pieprasīt, lai tiktu nodrošināta drošība darba vietā.

Latvijā pieaug negatīvā statistika, tāpēc ir ļoti būtiski, lai tiktu ievērota drošība darba vietā. Gandrīz par 14% – palielinājās nelaimes gadījumu skaits darba vietās, kad drošība darba vietā nav tikusi ievērota. Cietis 2181 cilvēks, 25 – zaudēja dzīvību. 75% no smagajiem un divas trešdaļas no letālajiem nelaimes gadījumiem darbā izraisa darba organizācijas trūkumi un cietušo pārgalvīga rīcība. Visproblemātiskāk ir vidējos un mazos uzņēmumos. Jāatzīst, ka cilvēki vairāk par negadījumiem sākuši ziņot. Šogad Valsts darba inspekcija ir ieplānojusi vairākas tematiskas pārbaudes, tajā skaitā būvniecībā.

2018. gadā būtiski pieaudzis to darbinieku skaits, kas ir nomiruši savās darba vietās. Darbinieki pārstrādājas un nepievērš uzmanību darba drošībai, savam veselības stāvoklim, hroniskām saslimšanām. 52 cilvēki tika atrasti miruši savās darba vietās, kas ir divreiz vairāk, nekā gadu iepriekš.

“Mācību centrs Liepa” ir pilna servisa pakalpojuma sniedzējs, kas nodrošina pakalpojumus darba aizsardzībā, sākot ar konsultāciju līdz nepieciešamo darba aizsardzības dokumentu sakārtošanai, izstrādei un organizācijas pilnai darba aizsardzības uzraudzībai, atbilstoši  valsts kontrolējošo institūciju un likumdošanas prasībām. “Mācību centrs Liepa” piedāvā arī kursus “Darba aizsardzības pamatlīmeņa zināšanu izglītības programma” 60 stundas. Tuvākie kursi – 2019. gada 24. aprīlī (sākums), Braslas ielā 24 C. Apmācības vada profesionāli pasniedzēji ar lielu praktisko pieredzi kursu tematikā, kā arī plašām teorētiskajām zināšanām. Mācību process tiek organizēts izmantojot modernas mācību metodes un kvalitatīvus izdales materiālus. Tiek nodrošināta individuāla pieeja katram izglītojamajam. Jautājumu gadījumā, lai saņemtu sīkāku informāciju par pakalpojumiem, tā izmaksām, lūdzu zvaniet  +371 25446635, vai rakstiet liepa@mcliepa.lv, mēs centīsimies sniegt Jums izsmeļošu informāciju par interesējošiem jautājumiem un kopīgi atradīsim Jums labāko risinājumu.

SPECIĀLISTU VIEDOKĻI

CITI RAKSTI

WhatsApp WhatsApp