Darba devējam ir jānodrošina droša darba vide, jo šādā vidē pieaug darba produktivitāte, samazinās arodslimību skaits un nelaimes gadījumu skaits. Jāatceras, ka arī pašam darbiniekam ir jāievēro darba drošība noteikumi.

Droša darba vide ir jānodrošina arī ikdienas gaitās – strādājot dārza darbus. Svētku brīvdienās, Latvijas plastiskās, rekonstruktīvās un mikroķirurģijas centrā, palīdzība bija nepieciešama 11 pacientiem ar operējamām traumām. Puse no tām bija zāģa radītas traumas.

Darbā ar dārza tehniku, cilvēki aizmirst pareizu drošības tehnikas pielietošanu un biezi vien netiek objektīvi novērtēts agregāta tehniskais stāvoklis, kā rezultātā notiek dažādas traumas. Problēmas rodas arī, kad  pašrocīgi cenšas pielāgot savām vajadzībām ierīces, neitralizējot drošības mehānismus, piemēram, modificē leņķa slīpmašīnas – pielāgo, lai varētu zāģēt, kā rezultātā, droša darba vide netiek radīta.

Atceries, zāģa griezta trauma/kaula un cīpslu sadzīšana ilgst četras līdz sešas nedēļas! Rēķinies ar intensīvu rehabilitāciju no vismaz mēneša līdz pusgadam. Saudzē sevi! Neesi pārgalvīgs!

“Mācību centrs Liepa” ir pilna servisa pakalpojuma sniedzējs, kas nodrošina pakalpojumus darba aizsardzībā, sākot ar konsultāciju līdz nepieciešamo darba aizsardzības dokumentu sakārtošanai, izstrādei un organizācijas pilnai darba aizsardzības uzraudzībai, atbilstoši  valsts kontrolējošo institūciju un likumdošanas prasībām. “Mācību centrs Liepa” piedāvā arī kursus “Darba aizsardzības pamatlīmeņa zināšanu izglītības programma” 60 stundas. Tuvākie kursi – 2019. gada 04. jūlijs (sākums), Braslas ielā 24 C. Apmācības vada profesionāli pasniedzēji ar lielu praktisko pieredzi kursu tematikā, kā arī plašām teorētiskajām zināšanām. Mācību process tiek organizēts izmantojot modernas mācību metodes un kvalitatīvus izdales materiālus. Tiek nodrošināta individuāla pieeja katram izglītojamajam. Jautājumu gadījumā, lai saņemtu sīkāku informāciju par pakalpojumiem, tā izmaksām, lūdzu zvaniet  +371 25446635, vai rakstiet liepa@mcliepa.lv, mēs centīsimies sniegt Jums izsmeļošu informāciju par interesējošiem jautājumiem un kopīgi atradīsim Jums labāko risinājumu.

SPECIĀLISTU VIEDOKĻI

CITI RAKSTI