Darba devējam ir jānodrošina droša darba vide, jo šādā vidē pieaug darba produktivitāte, samazinās arodslimību skaits un nelaimes gadījumu skaits.

Pēc Valsts darba inspekcijas datiem, 2018. gadā 65% (1426 nelaimes gadījumi) no visiem reģistrētajiem nelaimes gadījumiem notika ar vīriešiem. Šī ir nemainīga tendence jau vairākus gadus. Vēl lielāka proporcija vērojama smago un letālo nelaimes gadījumu statistikā – attiecīgi ar vīriešiem 2018.gadā notika 78% no visiem valstī reģistrētajiem smagajiem nelaimes gadījumiem un 96% letālo nelaimes gadījumu.

Vērojama arī tendence, ka ir nodrošināta droša darba vide, taču rūpes par savu veselības stāvokli vīriešiem bieži vien ir sekundāras. Vīrieši retāk meklē palīdzību psiholoģiski grūtos brīžos un biežāk izdara pašnāvības. Šādus secinājumus ir izdarījis Korporatīvās atbildības un ilgtspējas institūts sadarbībā ar kompāniju “Kantar”, veicot pētījumu.

No 2019. gada maija līdz jūnijam tika aptaujāti 800 iedzīvotāji – gan sievietes, gan vīrieši. Pēc statistikas datiem, Latvijā salīdzinājumā ar citām Eiropas Savienības valstīm ir viens no zemākajiem iedzīvotāju dzīves ilgumiem. Vīriešu vidējais dzīves ilgums ir par desmit gadiem mazāks nekā sievietēm.

No aptaujātajiem vīriešiem 77% norādījuši, ka ārstu apmeklē nopietnas saslimšanas gadījumā, un 40% vīriešu gaida, kad slimība pati pāries. Pētnieki secinājuši, ka vīrieši izglītības sistēmu Latvijā pamet daudz agrāk nekā sievietes. Vīrieši biežāk izvēlas pamest skolu, lai sāktu pelnīt, kas, iespējams, liek strādāt nozarēs, kurās ir vairāk darba vides risku un nav droša darba vide.

“Mācību centrs Liepa” ir pilna servisa pakalpojuma sniedzējs, kas nodrošina pakalpojumus darba aizsardzībā, sākot ar konsultāciju līdz nepieciešamo darba aizsardzības dokumentu sakārtošanai, izstrādei un organizācijas pilnai darba aizsardzības uzraudzībai, atbilstoši  valsts kontrolējošo institūciju un likumdošanas prasībām. “Mācību centrs Liepa” piedāvā arī kursus “Darba aizsardzības pamatlīmeņa zināšanu izglītības programma” 60 stundas. Tuvākie kursi – 2019. gada 04. jūlijā (sākums), Braslas ielā 24 C. Apmācības vada profesionāli pasniedzēji ar lielu praktisko pieredzi kursu tematikā, kā arī plašām teorētiskajām zināšanām. Mācību process tiek organizēts izmantojot modernas mācību metodes un kvalitatīvus izdales materiālus. Tiek nodrošināta individuāla pieeja katram izglītojamajam. Jautājumu gadījumā, lai saņemtu sīkāku informāciju par pakalpojumiem, tā izmaksām, lūdzu zvaniet  +371 25446635, vai rakstiet liepa@mcliepa.lv, mēs centīsimies sniegt Jums izsmeļošu informāciju par interesējošiem jautājumiem un kopīgi atradīsim Jums labāko risinājumu.

SPECIĀLISTU VIEDOKĻI

CITI RAKSTI

Summary
DROŠA DARBA VIDE – 65% NELAIMES GADĪJUMU NOTIEK AR VĪRIEŠIEM
Article Name
DROŠA DARBA VIDE – 65% NELAIMES GADĪJUMU NOTIEK AR VĪRIEŠIEM
Description
Pēc Valsts darba inspekcijas datiem, 2018. gadā 65% (1426 nelaimes gadījumi) no visiem reģistrētajiem nelaimes gadījumiem notika ar vīriešiem. Šī ir nemainīga tendence jau vairākus gadus.
Author
Publisher Name
SIA „Mācību centrs Liepa”
Publisher Logo