Mūsu ikdiena nav iedomājama bez digitālajām tehnoloģijām. Analoģiski personas datu aizsardzība kļūst par vienu no būtiskākajiem izaicinājumiem gan privātpersonām, gan uzņēmumiem. Lai ietaupītu laiku un padarītu ikdienu ērtāku, tiek veiktai dažādi pakalpojumu un labojumi. Izmantojot mūsdienu digitālo tehnoloģiju iespējas, nevajadzētu aizmirst, ka personas datu aizsardzība ir ļoti būtiska.

Plānots, ka jau vasaras vidū ikviens e-paraksta lietotājs varēs saņemt e-pakalpojumus, kuriem citās Eiropas Savienības valstīs nepieciešams augstākā līmeņa identitātes apliecinājums. Tajā pat laikā citu Eiropas Savienības dalībvalstu iedzīvotāji varēs saņemt Latvijas iestāžu un organizāciju nodrošinātos e-pakalpojumus.

eParaksta pakalpojumu lietošana ik gadu valstī pieaug par aptuveni 30%. Kopumā 2018. gadā “eParaksts” lietots teju 6,2 miljonus reižu. Pērn būtiski pieaugusi eID kartes lietošana. Ar to dokumenti parakstīti 871 697 reizes, bet gadu iepriekš – 672 505 reizes.

Nacionālo e-identitātes rīku atzīšana ir svarīga, piemēram, ja Latvijas iedzīvotājs attālināti vēlas nopirkt īpašumu ārzemēs un uz laiku tur deklarēt dzīvesvietu vai reģistrēt uzņēmumu. Lai to veiktu attālināti, piemēram, ar eID karti, e-identitātes rīkiem ir jābūt atzītiem starp abām valstīm.

VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” Latvijā reģistrēta kā vienīgā kvalificēta paaugstinātas drošības elektroniskās identifikācijas pakalpojuma sniedzēja. Iestāde ir iesniegusi pieteikumu e-identitātes rīku izsludināšanai ES līmenī. Šobrīd par savu nacionālo e-identitātes apliecināšanas shēmu ir paziņojušas astoņas Eiropas Savienības valstis – Vācija, Igaunija, Spānija, Horvātija, Portugāle, Beļģija, Luksemburga un Itālija.

Nosaka trīs identitātes apliecināšanas līmeņus – zemu, vidēju un augstu. Būs maz e-pakalpojumu, kurus varēs veikt ar zemāko līmeni, vairākumu pakalpojumu varēs paveikt ar vidējo, bet dažus ar augstāko identitātes apliecināšanas līmeni.

“Mācību centrā Liepa” ir viens no nedaudzajiem mācību centriem, kurš piedāvā datu aizsardzības speciālista apmācības. Kursa ietvaros tiek apskatīti teorētiskie jautājumi un praktiskie piemēri. Par kursa apgūšanu tiks izsniegts sertifikāts, kas šobrīd kalpo kā pierādījums zināšanām datu aizsardzībā. Pēc apmācībām, kursants var veikt visas personas datu aizsardzības speciālista funkcijas. Tuvākie kursi no 08. aprīļa Braslas ielā 24C, Rīgā. Jautājumu gadījumā, lai saņemtu sīkāku informāciju par pakalpojumiem, tā izmaksām, lūdzu zvaniet +37120225542, vai rakstiet iveta@mcliepa.lv, mēs centīsimies sniegt Jums izsmeļošu informāciju par interesējošiem jautājumiem un kopīgi atradīsim Jums labāko risinājumu.

SPECIĀLISTU VIEDOKĻI

CITI RAKSTI

Summary
ATTĀLINĀTA ĪPAŠUMU IEGĀDE. VAI TAS IR IESPĒJAMS?
Article Name
ATTĀLINĀTA ĪPAŠUMU IEGĀDE. VAI TAS IR IESPĒJAMS?
Description
Izmantojot mūsdienu digitālo tehnoloģiju iespējas, nevajadzētu aizmirst, ka personas datu aizsardzība ir ļoti būtiska.
Author
Publisher Name
SIA „Mācību centrs Liepa”
Publisher Logo