Currently set to Index
Currently set to Follow

Marts ir ne tikai pavasara mēnesis, bet arī nu jau vislatvijas trauksmainākais čeku iesniegšanas mēnesis, kad Elektroniskās deklarēšanas sistēmai vienlaicīgi cenšas pieslēgties liels lietotāju skaits un sistēmas darbība tiek pamatīgi apgrūtināta. Tāpat arī sociālajos tīklos tiek apspriesta tēma par deklarācijas iesniegšanu – naudas atgūšanu un parādsaistībām.

Ik gadu, sākot ar 1. martu, ir iespējams atgūt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli, iesniedzot gada ienākuma deklarāciju Valsts ieņēmumu dienestā. Liela daļa informācijas par attaisnotajiem izdevumiem nonāk deklarācijā automātiski, tāpēc visērtāk deklarāciju ir iesniegt elektroniski –  Elektroniskajā deklarēšanās sistēmā.

Ikviena fiziska persona, kura guvusi ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekamus ienākumus, var atgūt 20% no saviem vai savu ģimenes locekļu izdevumiem. 20% iespējams atgūt arī par kvalifikācijas paaugstināšanu un specialitātes iegūšanu, tātad, piemēram, kursi “Traktortehnikas vadītājs”, “Dārzkopības pamati”, “Enerģētika un elektrotehnika”, “Civilā aizsardzība”, “Ugunsdrošība”, “Darba aizsardzība un drošība”. Šos izdevumus sauc par attaisnotajiem izdevumiem.

Fiziskās personas attaisnotajos izdevumos par izglītību un ārstnieciskajiem pakalpojumiem un ziedojumiem un dāvinājumiem ietveramo izdevumu kopējā summa gada laikā nepārsniedz maksātājam 2019. gadā 600 eur, bet ne vairāk kā 50 % no gada apliekamajiem ienākumiem. Savukārt par ģimenes locekļiem attaisnotajos izdevumos var ietvert tikai izdevumus par izglītību un ārstnieciskajiem pakalpojumiem 600 euro apmērā par katru ģimenes locekli.

Protams, situācijas ir dažādas, aprēķini var atšķirties katram individuāli, taču, kāpēc neizmantot iespēju, lai atgūtu 20% no summas!? Tiksimies kursos – mūsu pieredze Jūsu attīstībai!

“Mācību centrs Liepa” ir pilna servisa pakalpojuma sniedzējs, kas nodrošina pakalpojumus darba aizsardzībā, sākot ar konsultāciju līdz nepieciešamo darba aizsardzības dokumentu sakārtošanai, izstrādei un organizācijas pilnai darba aizsardzības uzraudzībai, atbilstoši  valsts kontrolējošo institūciju un likumdošanas prasībām. Apmācības vada profesionāli pasniedzēji ar lielu praktisko pieredzi kursu tematikā, kā arī plašām teorētiskajām zināšanām. Tiek nodrošināta individuāla pieeja katram izglītojamajam. Jautājumu gadījumā, lai saņemtu sīkāku informāciju par pakalpojumiem, tā izmaksām, lūdzu zvaniet  +371 25446635, vai rakstiet liepa@mcliepa.lv, mēs centīsimies sniegt Jums izsmeļošu informāciju par interesējošiem jautājumiem un kopīgi atradīsim Jums labāko risinājumu.

SPECIĀLISTU VIEDOKĻI

CITI RAKSTI

Summary
ATTAISNOTIE IZDEVUMI PAR IZGLĪTĪBU. IZMANTO IESPĒJU!
Article Name
ATTAISNOTIE IZDEVUMI PAR IZGLĪTĪBU. IZMANTO IESPĒJU!
Description
Ikviena fiziska persona, kura guvusi ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekamus ienākumus, var atgūt 20% no saviem vai savu ģimenes locekļu izdevumiem.