Piektdien, 10. maijā no 10:30 līdz 10:50, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) visā Latvijā notiks trauksmes sirēnu pārbaude, kad uz trim minūtēm iedarbinās trauksmes sirēnas.

Trauksmes sirēnu pārbaude tiek veikta, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas darbību, lai konstatētu bojājumus/traucējumus trauksmes sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamībā. Trauksmes sirēnas ir paredzētas iedzīvotāju ātrai brīdināšanai gadījumos, kad notikusi dabas vai tehnogēna katastrofa, vai arī pastāv to draudi.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2017. gada 8. augusta noteikumu Nr. 440 „Valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas izveidošanas, darbības un finansēšanas kārtība” trauksmes sirēnu pārbaude  tiek veikta divas reizes gadā maijā un novembrī. Par šīm pārbaudēm VUGD iedzīvotājus informē iepriekš.

Iedzīvotājiem nav pamata uztraukumam, nekāda turpmākā rīcība nav nepieciešama, jo tā ir kārtējā trauksmes sirēnu pārbaude. Ārkārtas situācijās tiks izmantoti arī citi apziņošanas veidi, piemēram, informācijas nodošana pa skaļruņiem.

Pēc VUGD sniegtās informācijas, Latvijā ir uzstādītas 164 trauksmes sirēnas, kuras ir izvietotas tā, lai  raidītais skaņas signāls būtu dzirdams apmēram 1,5 kilometru rādiusā (atkarībā no sirēnas izvietojuma augstuma, teritoriālās apbūves īpatnībām, pilsētas ikdienas trokšņiem, gaisa mitruma un vēja stipruma).

“Mācību centrs Liepa” ir pilna servisa pakalpojuma sniedzējs un piedāvā kursus “Ugunsdrošība un aizsardzība” 160 stundu profesionālās pilnveides izglītības programma. Mācības tiek realizētas mācību centrā – Braslas ielā 24C, Rīgā. Tuvākie kursi – 13. jūnijs (sākums). Izglītojamiem tiek nodrošināti ar apjomīgiem izdales materiāliem, praktiskām mācībām un izbraukšanu uz objektu, kā arī kafijas pauzes. Kursus vada pieredzējis nozares speciālists – Andrejs Ozoliņš, kurš ir ar lielu praktisko pieredzi kursu tematikā, kā arī plašām teorētiskajām zināšanām ugunsdrošībā un civilā aizsardzībā. Jautājumu gadījumā, lai saņemtu sīkāku informāciju par pakalpojumiem, izmaksām, lūdzu zvaniet  +371 25446635, vai rakstiet liepa@mcliepa.lv, mēs centīsimies sniegt Jums izsmeļošu informāciju par interesējošiem jautājumiem un kopīgi atradīsim Jums labāko risinājumu!

SPECIĀLISTU VIEDOKĻI

CITI RAKSTI